Discuții cu și despre CNAIR

Started by Ionut, October 12, 2015, 06:17:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

Oare sunt constienti ca pentru asta vor da socoteala? ;)

frunzaverde

#1651
Oamenii astia nu au dat pana acum socoteala - din pacate. Cel mai rau lucru pe care l-au patit e ca au fost rotiti din functii de director-oi in functii de director-asi. Cu salarii similare si atributii similare, rotiti pe functii bine platite, ori "la aer", ori "la dulap" in functie de cine e la butoane... Ce-i pasa lui Ionita ca e DG sau sef la CESTRIN? Sau lui Neaga ca e sef la "concesiuni", frecand mentosanul pe bani gramada sau DG? Zero riscuri, zero probleme, zero raspunderi.

Ar fi bine sa dea socoteala, dar pana acum nimeni n-a avut curajul minimal sa dea cu ei de pamant pentru incompetenta, nesimtire, si jeg... Poate in viitor - atunci chiar scot sampania...
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!


voicul

Cuc anunță restructurări la TAROM și CNAIR: "Dacă sunt competenţi, nu va fi o problemă să îşi găsească alt loc de muncă"

Răzvan Cuc, ministrul Transporturilor a declarat luni, într-o conferinţă de presă, că 300 de posturi din cadrul TAROM vor fi restructurate de către Consiliul de administraţie, dar că vor există restructurări și în conducerea CNAIR, informează MEDIAFAX.

Restructurări și la CNAIR
Ministrul anunţă restructurări şi în cazul posturilor de Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, pentru că nu se respectă termenele proiectelor asumate.

"Aici vorbim despre posturile de conducere. Pentru că avem foarte multe posturi de conducere, avem foarte mulţi oameni care se pricep teoretic la autostrăzi, dar dorinţa mea a fost să văd că şi implementează aceste proiecte. Sunt oameni foarte buni care lucrează la Companie foarte bine, dar acel balast care am constat în urma sarcinilor de serviciu care le-au fost date că nu le-au făcut în timpii care li s-au cerut. Eu cred că trebuie la un moment dat să iei nişte decizii un pic mai radicale. Mă interesează ca lucrările pe care ni le-am asumat să se facă în timpii pe care ni i-am asumat. Dacă s-au depăşit termenele pe care ni le-am asumat ne uită să vedem und e blocajul. Dacă vedem că blocajul e la achiziţii, la juridic, atunci trebuie să luăm măsuri", a afirmat Cuc.

În privinţa celor care îşi vor pierde locurile de muncă, Răzvan Cuc crede că dacă sunt competenţi, îşi vor găsi cu siguranţă de lucru în altă parte. "Dacă oamenii sunt competenţi, cu siguranţă nu va fi o problemă să îşi găsească alt loc de muncă mai departe", a declarat ministrul.


https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/cuc-anunta-restructurari-la-tarom-si-cnair-daca-sunt-competenti-nu-va-fi-o-problema-sa-isi-gaseasca-alt-loc-de-munca-1178418

Allex

Alo, CNAIR... situatia pe luna august 2019? Sau in august nu mai aveti transparenta?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

kitsune

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab


ddfab

^^^ geamul si "conditionatul"... sa nu se strice "geniile" de la caldura prea multa...

GDPR

Cladirea in sine e foarte apasatoare, cred ca are o influenta nefasta asupra "geniilor" ce-si desfasoara activitatea in ea. Eu as darma-o.

kitsune

Clădirea este Palatul Administrativ CFR, ideea este a unui coleg de forum, eu doar am pus scrisul, poza e "de pe net", cine-o avea copyright-ul nu știu, să îi cer permisiunea (de aceea nici nu am pus watermark).
AC-urile pe fațadă (orice fațadă) sunt o barbarie, în opinia mea, la fel ca mănunchiurile de cabluri pe clădiri și stâlpi.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

cristi5

Ca tot e vremea remanierilor eu zic sa-l propunem pe Cuc la Ministerul Culturii, cu Ionita si Scarlat secretari de stat. Experienta de curator ii recomanda cu prisosinta. Niciun alt om de cultura nu are o expozitie muzeala mai lunga si mai groasa (26m) decat a lor. Zeci de kilometri timp de multe multe multe luni.

GDPR

Ionita e bun de Afaceri Europene.  :lol: Sa ne spuna cum e cu olandezii care se opun construirii PiSi de ciuda ca n-au luat portul Constanta moca. Oamenii astia au o ura pe tot ce e privat si strain.

alecu26

Nu cred. Nu ii vad folosind telefoane mobile romanesti...de exemplu. Sau vreun televizor romanesc.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

paulmare