Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 36 Guests are viewing this topic.

penad2007

#7200
Alin_simeriaveche multumim de poze mai intii,
Scuze mai devreme intr-o poza a ta erau cumva tutori pentru pomi?

alin_simeriaveche





















Si de aici vine elementul surpriza, dupa ce au facut zidul de sprijin si au netezit pamantul, iar sa surpat...din poze rezulta ca de curand s-au mai facut noi lucrari de consolidare















alin_simeriaveche

Quote from: penad2007 on May 05, 2013, 11:07:40 PM
Alin_simeriaveche multumim de poze mai intii,
Scuze mai devreme intr-o poza a ta erau cumva tutori pentru pomi?
Da...erau pomi plantati

alin_simeriaveche


djsmeu

multumim pt poze alin....mai ai poza? :D

alin_simeriaveche

mai am dar sunt poze ce le-am facut la intoarcere...adica nu  sunt prea semnificative dar am sa le pun si acelea dar nu in seara aceasta.

penad2007

Multumim,
Dupa cum a lucrat Straco in ultima perioada , pot sa dea in exploatare pe 10.05, oricum or sa mai lucreze si dupa aceea.

rocklee

multumesc aline pentru poze ...ultima poza cu DN7 este facuta dinspre orastie sau dinspre sebes....????nu ai ceva poze cu bratele nodului ...sau asfaltat cevala ele ....

djsmeu

alin_simeriaveche  sunt reusite pozele!!!multumim!!!!

radutm

felicitari alin, sunt foarte frumoase si utile pozele, unele chiar inedite! experienta isi spune cuvantul :cheers:
cont inchis

lautaxi


marcelbanu

Felicitări Aline, nu pentru poze, cît pentru plimbarea pe A1 cu bicicleta în zori de zi !
Un îndemn pentru noi toți la mișcare...
Cea mai faină inaugurare a tronsonului A1 Simeria - Orăștie ar să o facem pe biciclete !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Sargon1806

Quote from: rocklee on May 06, 2013, 12:14:41 AM
multumesc aline pentru poze ...ultima poza cu DN7 este facuta dinspre orastie sau dinspre sebes....????nu ai ceva poze cu bratele nodului ...sau asfaltat cevala ele ....

E dinspre Sebes spre Orastie, clar. Calea ferata e pe dreapta.

Tavi

Multumiri Alin!
Pacat de munca de la Turdas ca trebuie sa continue cu zidul acela.
Am totusi senzatia ca va merge destul de repede.
Ce zona nenorocita! Chiar nu puteau fara debleul ala? :o

alin_simeriaveche

Quote from: Sargon1806 on May 06, 2013, 03:47:48 PM
Quote from: rocklee on May 06, 2013, 12:14:41 AM
multumesc aline pentru poze ...ultima poza cu DN7 este facuta dinspre orastie sau dinspre sebes....????nu ai ceva poze cu bratele nodului ...sau asfaltat cevala ele ....

E dinspre Sebes spre Orastie, clar. Calea ferata e pe dreapta.
Poza aceea e in spre Orastie. Cu bretelel de acces asfaltate am facut dar la zoom maxim si nu se vede prea bine. Abea acum am ajuns de azi dimineata la Tecuci.... de la 7  dim am plecat de la Simeria cu trenul la Bucuresti pe valea jiului, filias. De la Bucuresti Tecuci micobus. E aiurea infrastructura noastra.Ce am ramas surpris la debleurile de la calea ferata dupa Tg jiu pana la Bucuresti erau si de 10 m si sunt stabile fara zid de sprijin