Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

prd.marius

Or fi pus frana brusca, uitandu-se la indicatoarele valide.
Urat s-a lucrat pe Lotul construit de Pizzaroti, in toate privintele..

xab80

#26026
Eu am impresia ca breteaua respectiva nu este presemnalizata corect (adica nu sunt suficiente indicatoare in amonte). In mod normal o asemenea intersectie se presemnalizeaza cu 3km inainte. (Recunosc ca nu am parcurs inca acel traseu si s-ar putea sa gresesc.) Pe de alta parte, in intersectia din Turda exista inclusiv inscriptii pe benzi, ceva ce se poate corecta oricand si aici.

florinalba

#26027
Ziarul Unirea este in direct pe Facebook cu imagini de la inspectie  inaintea  deschiderii  bretelelor spre Sibiu.
https://www.facebook.com/watch/live/?v=1240840623003168&ref=notif&notif_id=1627490937916608&notif_t=live_video_explicit

Marcajele trasate, toate alea alea. Sa vedem ce si cum.


prd.marius

Mai lipseste atenuatorul de impact la intrarea pe ambele bretele.
Banuiesc ca le vor monta si pe acelea in cursul zilei de azi.

Can am citit post-ul tau florinalba, am crezut ca se deschid de azi bretelele.

Xander

Marcajul cu sagetile diagonale pt schimbarea benzii (la gatuirea spre Sibiu) mi se par puse cam in scurt si cam prea aproape de curba.
Marcajul cu sagetile "inainte" din dreptul semnului de cedeaza trecerea este gresit in opinia mea. Cel din stanga e ok, cel din dreapta trebuia sa fie "sageata curbata spre stanga", in anticiparea celorlalte sageti diagonale, care ar putea fi mai multe si mai aproape.

Eu speram ca daca solutia de "gatuire" nu a fost cea mai fericita (din motive obiective), macar marcajul sa fie facut mai inspirat. Poate nu e gata si ma stresez degeaba.

ijwtsh

#26031

In articolul postat de AlinC scrie "Potrivit surselor ziarulunirea.ro, dacă și inspecția poliției va decurge normal, între 16:30-17:00, circulația va urma a fi deschisă.".

Cetatean

Cam in halul asta m-am inselat. Pronostic...

Autostrada A10 Sebes-Turda
« on: October 27, 2014, 06:01:15 PM »
Lot 1 - minim 3 ani, de azi inainte! Daca au acelasi ritm "sustinut" ca la CF, la ce caracatita au la Sebes...vai si amar! la fel curios cu se descurca la autostrazi. 1 Dec 2017

Pe partea ailalta, constructia Colosseumul a durat vreo 8 ani.
"Construcția a început sub conducerea împăratului Vespasian în anul 72 d. Hr. și a fost finalizată în anul 80 d.Hr. sub conducerea succesorului său și moștenitorul Titus."
La noi a inceput in timpul lui Rus cred, acum suntem 9 ministrii mai tarziu...

bacovia

Stai ca nu e gata.
Receptia finala pe la anu, pe vremea asta.

alexV

alexd, Bacovia al forumului, pe el poti conta sa gaseasca griul intr-o zi cu soare.

De acord ca nu este absolut nimic de bine de spus despre Pizzarotti. Dar stiu ca conducerea ministerului si noua conducere a drdp-ului din Cluj au fost 'la cutite' cu sefii Pizzarotti zile in sir, pt deschiderea nodului Sibiu inainte de vacantele de august si instalarea lui dolce far niente pe santier. Comparam efortul actualei echipe cu cel al lui Bode: anul si stalpul. Eu zic ca tot e mai bine.

Hai sa lasam soferii sa sa bucure de un nod in plus, macar azi (sper ca azi).

prd.marius

Si eu sper ca azi, nu de alta dar am un drum de facut prin zona, si poate poate, nu mai trec prin giratorii.  :D

bacovia

 :lol:
Ehh, n-am zis ca nu se deschid bretelele azi. Doar subliniam ca mai e de munca pana cand e gata, aka receptia finala.
Atatia nervi pierduti in ultimii 6 ani intre Turda si Sebes incat optimismul meu e la cote minime.

Tot respectul pentru noua conducere din MT.

florinalba

#26037
Ziarul Unirea este in direct pe Facebook cu imagini de la deschidere bretele spre dinspre Sibiu.
https://www.facebook.com/www.ziarulunirea.ro/videos/4497408380290833




florinalba

#26038
S-a deschis in sfarsit !!!!!!  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

^
Pentru @ijwtsh : stergi textul si scri doar Delete.

ijwtsh

S-a deschis chit ca era lume care spunea ca n-o sa se faca receptia cu acea banda de accelerare neconforma. Cred ca mai multa lume ar fi fost suparata daca nu s-ar fi deschis din cauza ei decat ca s-a deschis chiar daca banda e cum e.