Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 37 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

@Ionut:cheers:
Cât despre refaceri, probabil e vorba doar de terasamente care s-au înierbat sau lavinat între timp.

Archi

A executat Romstrade alte lucrari inafara de terasamente, si de km ala de asfalt?

Sincer eu nu cred!

bogdymol

^^ Cateva fundatii pentru poduri + niste podete din tabla ondulata.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

#13698
^ Asa arata la 11.11.2012 autostrada Arad-Nadlac | discutii de atunci

Lotul Romstrade incepe la 8:02 unde se termina BRUSC asfaltul celor de la Alpine...
Contractul cu Romstrade s-a reziliat EXACT in acea perioada in care am filmat.

http://www.youtube.com/v/nBxcqhTbDBM

(PS: contractul Alpine s-a reziliat mult mai tarziu, dupa cum stiti, cei de la Alpine mai aveau putin si terminau.)

davyl

In viziunea mea, arata binisor. Depinde acum si ce s-a intamplat in perioada cat nu s-a lucrat, dar vad din video, ca autostrada este trasata si segmentul nu pare deloc unul dificil.

Ar fi sanse sa vedem autostrada acolo pana la finalul anului. Eu unul, sunt optimist ! :)

rocklee

Quote from: alecu26 on February 13, 2014, 01:20:34 PM
probabil astea sunt utilajele vazute de colegul de forum acu cateva zile pe DN 7.

Oare e statia de la OS4? (pacat ca nu au putut ajunge la intelegere sa cumpere statia Alpine).

da acele utilaje leam vazut cind le transportau pe dn7 :)
http://imageshack.com/a/img32/3499/3flh.jpg

Tavi

Deci nu era UMB ... Asta e! Mai asteptam si la Lugoj-Deva Lot 4 sa vina primavara ... poate poate iese vreun iepure din vreo palarie  :)

alecu26

din surse tot mai sigure momentan UMB incearca tot felul de variante sa se incadreze in acei bani...dar cam toate propunerile sunt respinse de catre CNANDR.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

BoGDaN

Ionut super pozele si super vestile. Multumim.
Un mare plus pentru onoarea de care dai dovada si aici ma refer la nota care ai postat-o pe SSC. Sper ca peundemerg.ro sa depaseasca in audienta SSC.

vchira

Quote from: davyl on February 13, 2014, 04:06:39 PM
In viziunea mea, arata binisor. Depinde acum si ce s-a intamplat in perioada cat nu s-a lucrat, dar vad din video, ca autostrada este trasata si segmentul nu pare deloc unul dificil.

Ar fi sanse sa vedem autostrada acolo pana la finalul anului. Eu unul, sunt optimist ! :)

da si eu sunt de acord. Am si uitat cum arata lotul dar revazand acum la rece lucrarile chiar cred ca 40% a fost executat si cred si eu ca Astaldi poate da drumul pana la sfarsitul anului la trafic macar pe un sens daca nu la toata.
@Eurocopter: Merci!! Filmarile le vei mai relua dupa ce se incalde?

Archi

Si eu cred ca vor termina anul asta, dar sa vedem cum se descurca CNADNR cu birocratia la Arad-Pecica. Chiar daca este peste 85% gata, sa nu uitam ca birocratia este in stadiu de reluare a licitatii. Estimez cam 4-6 luni birocratice daca sa da drumu cat mai repede la licitatie + cam 3 luni executia (Daca nu castiga Astaldi, lucru mai putin posibil, inca vreo 2 in plus).

Pellady

Multumim pentru vesti si pentru poze Ionut. Vara asta va fii incinsa.. :)
Si din nou un articol din presa ;)
Autostrada Vestului: S-au finalizat 184 kilometri. Au mai rămas 158!

adiarc

vesti f bune..mai putin cele legate de UMB
apropo de Astaldi...au finalizat si capetele pasajului spre Rusciori , peste A1..lipsea str final de asfalt..nu mai e cazul





"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

iuli

Multumiri de poze baieti!

Iar despre articolul de mai sus, wow!!!  :o Un articol optimist, care arata partea plina a paharului, care nu alearga dupa senzational. Ducem lipsa de jurnalism de calitate din pacate :( Abia acum vedem ca totusi se poate.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Eurocopter

Confirm vchira, facem razie la Impregilo de indata ce ne permite vremea.