Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

dorum

...nu-mi apartin...doar le-am preluat :)

patratel_ro

Lugoj-Deva Lotul 1 nu il deseneaza nimeni pe google maps? ca tot ne apropiem de deschidere

Ionut

Este deja desenat, stai linistit (daca dai zoom mare apare cu linii intrerupte). Urmeaza sa apara dupa ce se deschide oficial.

dorum

#11958
...se poate desena sa se vada la orice zoom, nu doar punctat la zoom mare...am vb cu cineva care editeaza si a zis ca se poate, insa fara conexiuni pt evitarea rutarii eronate...se pot desena, mai ales ca ziua deschiderii se apropie... probabil azi vom vedea pe gmaps si tronsonul Sebes-Cunta

Ionut

Daca vreti sa vedeti tronsoanele desenate destul de precis si cele care sunt doar in plan, vedeti aici:
http://www.openstreetmap.org

ciprebbe

Azi am inaugurat Orastie-Sebes-Cunta pe Google Maps. :)

(realtech de pe SSC)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nicki4

ce frumos arata pe google maps :) si cel mai frumos o sa fie cand ne putem si plimba pe ea
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Goldmund

Quote from: ciprebbe on November 27, 2013, 03:36:26 PM
Azi am inaugurat Orastie-Sebes-Cunta pe Google Maps. :)
Acum apare si mai clar cat de important devine tronsonul Izvin-Şanoviţa. Sper sa-l faca intr-un an, restul pana in vara lui 2015 si inceput tronsonul de pe VO...

Cate camioane (inca mai)trec prin Sebes in fata camerei RGS&RDS...

sublimu

Stie cineva cum va arata nodul de la Izvin din SF ? Vad ca nu e desenat pe openstreetmap.org si nici pe google maps.

iuli

#11964
Ca să fie desenat trebuie să și știe cineva cum va arăta. Până acum, în afară de cei care au schițat nodul și vreo mână de oameni din CNADR nimeni nu știe.


LE am confundat Şanoviţa cu Izvin. Sorry!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Huh? ??? Nodul Izvin este pe Google! E terminat (pe jumatate). Nu am inteles ce nu stii.

iuli

Cred că se referea la nodul de pe lotul 1 Timişoara - Lugoj. Nici eu nu ştiu exact unde se află, probabil la Topolovăţu Mare   :o
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

#11967
lotul 2 (lotul 1 e Giarmata - Izvin) .....da, la topolovatu mare:



iar asta e nodul de la Izvin care e realizat pana la linia dubla neagra:



dorum

Am facut o plimbare de cateva ore pe toate DJ si DC care intersecteaza TM-Lug lot2 si mi-am pus pe GPS toate punctele de interes, de unde o sa incep sa pozez/filmez cand se apuca TS de lucru... N-am facut poze ca nu aveam ce poza deocamdata...

De fapt s-ar putea totusi data viitoare cand am timp de plimbare, sa pozez ambele sensuri ale viitoarei autostrazi din aceste puncte, sa avem peste 1,5-2 ani o imagine despre evolutia tronsonului... :)

cutter

Am o veste bună. Astăzi s-a plătit factura de avans către UMB pentru Lugoj-Deva lot 4 în valoare de 78.007.926,08 lei. Presupun că asta înseamnă că s-a dat și ordinul de începere al lucrărilor.