Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BIGRED1984

Salut , optiunea " Quote selected text " este dezactivata ?

I-am dat inspect si zice  <a href="javascript:void(0)"><span class="main_icons quote_selected"></span>Quote selected text</a> ... daca e dezactivata, de ce nu o puneti invisible ?

punktnet

Astăzi mi-a apărut și mie prima notificare după mult timp in tapatalk și merge cum trebuie :)
Just kidding.

Ionut

^ Mi-au răspuns de la Tapatalk, au zis că investighează problema. Să vedem cât le ia.

cristi5

#708
Cand a fost instalata noua versiune de SMF nu am putut accesa forumul si am zis ca lasa ca eu sunt hacker, aplic metoda Bill Gates cu "restart", il sterg din Tapatalk si il adaug iar

Acum, asa cum zice si @Ionut, nici nu mai gaseste forumul la search. Deci eu acolo sunt blocat...

Poate daca nu stergeam forumul din tapatalk eram mai avansat :lol:

@Ionut poate vrei sa intrebi si de Search la Tapatalk. Pare sa se intample si pe Android si pe iOS. Daca am dreptate userii care vor sa treaca la Tapatalk, momentan nu au cum.

BIGRED1984

#709
Merge tapa, l-am instalat special pentru testing...când l-am instalat, te pune sa alegi niște domenii,daca alegi și Travel, forumul nostru estre printre cele recomandate, i-am dat follow și m-am logat normal


Ionut

#710
@BIGRED1984
Mișto și interesantă informație. Acum dacă tot ți-ai pus aplicația, rogu-te dezactivează-ți semnătura Tapatalk. :D

PS. Am uitat să îți răspund legat de quote - din păcate am încercat să scot butonul și nu am reușit. Așa că am nevoie de ajutor și nu s-a oferit nimeni.

BIGRED1984

#711
 Done. Era default...ca info adițională, se poate intra in Tapatalk și fara cont la ei, chiar daca te pun sa te înregistrezi, poți să dai 'not now' și intri direct

Ionut

@BIGRED1984
Folosește reply. Nu știu exact cum apare în Tapatalk, dar nu da quote că se dublează mesajele aiurea.

BIGRED1984

Da, nu văzusem butonul de reply, nu era foarte sugestiv, o săgeată dubioasă inversă... După Paște, poate mă pot uita pe codul pentru butonul de 'quote selected', am crezut că e o alegere a voastră să nu fie folosit

Ionut

Nu... sunt mai multe chestii pe care vreau să le modific și niciun developer nu s-a îndurat de mine deocamdată.

cristi5

Quote from: BIGRED1984 on April 12, 2022, 04:22:20 PMMerge tapa, l-am instalat special pentru testing...când l-am instalat, te pune sa alegi niște domenii,daca alegi și Travel, forumul nostru estre printre cele recomandate, i-am dat follow și m-am logat normal
Merci, m-ai salvat

La Search nu gaseste forumul, dar Travel/Europe &UK il gaseste.

Sa vedem daca vor merge notificarile, deocamdata nu. Adica forumul imi arata 400+ necitite si Tapatalk zero

cristi5

#716
Cateva probleme cu Tapatalk

- cand intru pe un topic, chiar daca tocmai am postat (deci l-am citit recent pe tot) nu ma duce la ultimul mesaj ci undeva mai in urma. De ex pe acest topic, dupa postarea asta, am revenit pe topic si m-a dus la mesajul 718 in loc de 727

- asta aparea si la versiunea veche de SMF: uneori cand intru pe un topic ma duce prin 2018 ca "crede" ca nu am mai citit topicul de atunci.

- poate cea mai nasoala: se repeta mesaje. Citesc un topic din urma (vezi mai sus) si mesajele apar ceva de genul 1,2,3,4,5,2,3,4,5,6,4,5,6,7   Pare interminabil dar pana la urma se ajunge la ultimul mesaj de pe topic

Daca ar fi sa ghicesc, cred ca tapatalk "sare" uneori cu o pagina de forum inapoi, ceea ce duce la re-aparitia mesajelor

- la inceput Notificarile sunt goale, asta sa zicem ca e ok ca m-am re-abonat la forum. Dupa aia apar 2-3 notificari pe masura ce posteaza colegii. Perfect. Dar dupa ce le citesc pe toate, numarul de notificari ramase este 1 in loc de zero :)

- la DM apar mesajele trimise. Dar la Sent Items nu apare nimic...

BIGRED1984

#717
Partea cu duplicarea mesajelor am observat-o si eu.
In Tapatalk, mesajul tau anterior are si #710 si #727 ..desi pe varianta desktop are #716
Cred ca are legatura cu sistemul lor nou de paginatie, era pus la inceput ca un nou feature. bine,nu prea se mai numeste paginatie acum, e un fel de continuous scrolling, cu incarcare a mesajelor in functie de scrollare.
Dar sigur e un bug acolo, ca daca te duci la ultimul mesaj, zice 728/718 ... 728 din 718 nu are cum sa fie corect; 
718 ar fi numarul corect, care se vede si pe varianta desktop, dar apar 728 pe Tapatalk, sunt vreo 10 dublate 
Si ca paranteza, aici pare sa fie bugul urmator, ca pe desktop sunt 717, probabil de aici diferenta de 1 mesaj de care zice @cristi5 mai sus
...nu stiu daca o sa se mareasca numarul asta, vedem..

cristi5

Alta observatie: cand tapatalk arata capatul unui topic apare chestia aia ilogica gen 727/717

Observatia e ca diferenta pare a fi mereu 10.

De exemplu dupa acest mesaj imi arata 729/719

catalin_i

Nu la toate thread-urile! La asistenta tehnica da dar la câteva alte thread-uri nu... Cam jumate-jumate... Foarte curios.
O sa scriu la support.