News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

florin74

#2325
Quote from: Ionut on August 06, 2014, 09:51:06 PM
Avem un nou Duce, recunoasterea cea mai inalta pe care o putem oferi unui coleg de forum. Al zecelea Duce este florin74. Este o recunoastere pentru meritele sale incontestabile (pentru decriptarea si evidenta contestatiilor si a chestiunilor juridice, in special). Multumesc in numele colegilor pentru contributiile tale!

:cheers:
Multumesc mult pentru promovare. :)
Si pentru felicitarile colegilor. Sper ca in continuare sa pot furniza  informatii utile si cat de curând si poze. :) Cu prima ocazie dau un rând de beri. :) :) Toate cele bune, le transmit colegilor de forum si lui Ionut.



dorum

DA RASPICAT pe tema asta...e valabil si pe TM -AR si pe alte tronsoane.....

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

tigrel58

Andreea strikes over & over:
http://www.zf.ro/companii/cnadnr-a-cheltuit-in-primul-semestru-de-2-5-ori-mai-putin-decat-banii-alocati-exista-o-ruptura-intre-companie-si-realitate-13075103
Aparent e un articol super-elaborat. Mie imi pare rau ca are acces la informatii, nu stie ce sa faca cu ele.
Pacat de ZF.

alecu26

nu pot sa nu remarc ca cel putin la CNADNR avem in sfarsit stabilitate in functii. Mai mult ca media...oricum.

Ca nu stim ce sa facem cu aceasta stabilitate...e altceva.

La minister....ne inscriem in norma obisnuita. Si prin toamna mai urmeaza o serie de schimbari.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

igorashu

Nu e public, dar e fain:

iuli

Superb gestul! Felicitari!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

doryan93

Ofertele pentru Drumul Rapid, care leagă Oradea de Biharkeresztes au fost deschise astăzi la Primăria Oradea.Pentru lucrările privind descongestionarea traficului rutier și îmbunătățirea mobilității populației pe coridorul transfrontalier de legătură Oradea – Biharkeresztes a fost depusă o singură ofertă. Este vorba de asocierea de firme SC Trameco Oradea, S.C.Veega'93, S.C.Drumuri Bihor, S.C. Geotec Plant, S.C. Instgat, S.C. Abed Nego și S.C. Selina, cu subcontractanți S.C. Electromontaj S.R.L.
Potrivit reprezentanţilor Primăriei, după perioada de evaluare se va anunța dacă oferta depusă este câștigătoare. Lucrările la Drumul Rapid trebuie finalizate până în decembrie 2015.
Sursa

bogdymol

Imi explica cineva despre ce "drum rapid" e vorba? E prima data cand aud de asa ceva.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MNU

Imi pare un proiect transfrontalier, pe fonduri europene, prin care Oradea se va lega mai eficient de reteaua de drumuri de dincolo de granita.

Este cel mai bun lucru pentru Oradea avand in vedere faptul ca, pe langa intarzierea proiectului, distanta fata de A3 nu va ajuta cu nimic orasul. Probabil s-au saturat oamenii sa mai astepte.

dorum


panda80

Quote from: MNU on August 13, 2014, 12:05:41 AM
Imi pare un proiect transfrontalier, pe fonduri europene, prin care Oradea se va lega mai eficient de reteaua de drumuri de dincolo de granita.

Este cel mai bun lucru pentru Oradea avand in vedere faptul ca, pe langa intarzierea proiectului, distanta fata de A3 nu va ajuta cu nimic orasul. Probabil s-au saturat oamenii sa mai astepte.

Cum s-ar putea lega mai eficient decat acum? Drumul dintre Oradea si Vama Bors este 2+2 si nu este deloc aglomerat. Se doreste un nou drum in paralel cu actualul E60? Sau e vorba de infrastructura pentru biciclete, din cate stiu exista un proiect de piste de bicicleta in zona Oradea, care sa se lege si de Ungaria prin Vama Bors.

sebba

cred ca e doar campanie electorala... :)
Sailing away! S/Y Haimana