News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.


nicolaem

#2071
"Întrebat dacă va demisiona de la Transporturi, Şova a răspuns: ,,Nici nu confirm, nici nu infirm". Ministrul va susţine marţi o declaraţie de presă la ora 15.00. "

sa primim azi vestea cea buna?
Rus ar fi ok. e printre putinii din psd care par seriosi. sa vedem ...

LE "UPDATE 13:10 Ilie Sirbu despre inlocuirea lui Dan Sova cu Ioan Rus: Se discuta lucrul acesta si probabil asa va fi" din hotnews


daniel_avram

http://www.mediafax.ro/politic/dan-sova-demisioneaza-de-la-sefia-transporturilor-ioan-rus-va-prelua-ministerul-12822729

Din pacate nu este schimbat pentru incompetenta, e doar o rotire a cadrelor de partid, sa fiti siguri ca Sova va primi ceva la schimb poate un loc mai caldut si ceva mai discret.

Daca se confirma povestea cu Ioan Rus nu stiu ce sa zic a mai fost ministru si nu s-a remarcat prin ceva bun. Totusi e un minister unde se impune sa pui pe cineva care are cat de cat habar de transporturi, ma gandesc ca PSD il are pe Mitrea omu ala stie cum merg lucrurile, bine nici Mitrea nu e un sfant.

nicolaem

ar fi culmea sa recunoasca cineva ca il va schimba pentru incompetenta....
oficial va fi mutat in alta parte, se va dedica partidului si alte minciuni...
stim noi f bine care e adevarul. nu a reusit nimic in materie de astras fonduri si a dat rateuri si cu schimbarile de personal din diferite companii de stat.
cat despre Rus, poate nu e din domeniu, dar macar omu e inginer, profesor la Univ Tehnica Cluj, deci cel putin intelege notiuni simple de kilometru, metru cub. Ca si imagine nu pozeaza in smecheras cu nasul pe sus, pozeaza in omul care vrea sa faca ceva. acum ca va face sau nu ramane de vazut.
Daca era dupa mine as fi vrut-o pe Boagiu inapoi, dar intre Rus si sova, categoric aleg Rus

Ionut

BREAKING.
PUM a pus intrat in posesia unui document ultra-secret in care sunt prezentate celelalte 5 nume de pe lista scurta pentru viitorul ministru MT. Pe lista secreta sunt urmatorii: alecu26, nenea_hartia, bogdymol, florin74 si frunzaverde. Ultimii doi pot fi, de asemenea, oricand, sefi la Justitie si TAROM. Alegeti, domnilor!

vladb

#2076
Ca sa continuam in acceasi nota:

frunzaverde - Ministrul Transporturilor
Alecu26 - Director CNADNR
Florin74 -  Presedinte CNSC
Nenea_hartia - Ministru delegat DPIIS (sau banuiesc ca acum functia e doar de director)
Bogdymol - Director Tehnic in Ministerul Transporturilor

LE: Avand in vedere competentele celor de mai sus, oricare din pozitiile de mai sus pot fi ocupate de oricare dintre ei.

nicolaem

Adioooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!111

visul urat s-a terminat!!!!!!!!!!!!!111


Cu bine Sova.... iti doresc acelasi succec si in campania din toamna....

davyl

Quote from: Ionut on June 24, 2014, 02:28:34 PM
BREAKING.
PUM a pus intrat in posesia unui document ultra-secret in care sunt prezentate celelalte 5 nume de pe lista scurta pentru viitorul ministru MT. Pe lista secreta sunt urmatorii: alecu26, nenea_hartia, bogdymol, florin74 si frunzaverde. Ultimii doi pot fi, de asemenea, oricand, sefi la Justitie si TAROM. Alegeti, domnilor!
Oricand ii votez pe colegii nostri de mai sus, in orice post din orice minister. Ar face fata cu brio, decat cei care sunt acum sau vor fi in viitor.   :thumbsup:
Din nefericire, realitatea este alta!  :baby:

SILVIUFG

Dar Ioan Rus nu a fost la interne??? Acu' la transporturi? Astia is genii frate!! Sunt multifunctionali.  >:(

Telvanni

Dati-mi voie sa-mi manifest si eu bucuria fata de decizia domnului Sova de a demis....scuze...de a fi dat la o parte. Ieeee!!

jalemare

nici macar nu a apucat sa-si monteze cortul :))

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

frunzaverde

#2083
Quote from: jalemare on June 24, 2014, 04:00:09 PM
nici macar nu a apucat sa-si monteze cortul :))

Punem mana de la mana si-i trimitem un cort cu logoul PUM/SSC si un excavator de jucarie? Asa, cadou de despartire - duca-se sa se duca...

Quote from: Ionut on June 24, 2014, 02:28:34 PM
frunzaverde

Multumesc de the shadow nomination. Cu voia domniilor voastre, il nominalizez si pe cutter, la pozitia de Ministru pentru Fonduri Europene. Bineinteles, Ionut decide, ca doar el e monarh.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

florin74

Cred ca pot sa donez eu unul din cele 5 pe care le are baietelul meu.  Caterpillar, calitate adevarata  :)