News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ionut

E o zi trista, haideti sa nu deviem sau sa punem si mai mult gaz pe foc.
Si fara politica. Doar fapte/cifre/actiuni/proiecte.

dr4qul4

Quote from: nicolaem on January 03, 2017, 05:07:42 PM
tu compari un om care e  vicepreşedinte al Inginerie Renault Globale şi de director general al Renault Technologie Roumaine (RTR)
cu un tip purtator de cuvant la Dan Diaconescu si actionar la o firma de covrigi? Din ce domeniu vine? ca a fost numit politic secratar de stat? ce relevanta are asta?

vb strict de competente

esti rau intentionat dr4qul4!

Nu, il compar cu un om care in Noiembrie spunea ca anul acesta deschidem Pana in Petricani (desi era vorba de Popasului) si care promitea 150 de km pentru anul viitor (in plus fata de LD2) si multe alte baliverne care nu aveau nici un suport real!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

nicolaem

pai nu poti compara mere cu pere. stai sa vedem ce "baliverne" promite si el si atunci da, comparam.

Nu e departe de adevar TNR. Exceptii de ministri f slabi au fost tot timpul dar parca acum e regula. Studii "la privat", licente luate la 30 de ani, mare parte din cariera au lucrat in secretariat.

dorum

trist...ministerul de interne secretara si functionara, faculta ecologista cu licenta luata la 30 ani...
DOAMNE, fie-ti mila.... :(

TibiV

Quote from: Ionut on January 03, 2017, 06:13:12 PM
Doar fapte/cifre/actiuni/proiecte.

Cifre:






Uite una clara pentru oricine...





Asta este chiar mishto... Nici un program electoral fara sa dam m...ie "guvernului tehnocrat"

Mamaaaaaa... Ce de bani avem si nu am stiut...



Haide, nu fiti tristi... Am aflat de unde taiem !...


Good night, Romania, wherewer you are !...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Cred ca e clar pentru toti ca acum Alexandria - Bucuresti a devenit de importanta strategica, altfel o sa intarzie guvernul lunea la birou :)

jalemare

Winter is coming  :D
Noapte bună, România!

adiarc

vorbiti de parca cineva a crezut vreo clipa ca se va pune accentul pe competenta,realizari,etc.....

acum pe bune..va asteptati la altceva ?( mai ales cei cu pretentii peste pretentii ,dar care nici macar nu si-au miscat fundul la vot )

eu ma astept la o continuitate la proiectele in curs ( nu vad de ce cineva ar sabota ceva ce poate fii un castig de imagine in timp scurt ).....si eventual mai putine baliverne fata de papagalii Buse si Homor

cat despre viitor si noi proiecte.....hmmmmm...cifrele prezentate de Tibi nu ne fac prea optimisti.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

nicolaem

eu persona nu aveam mari asteptari, adiarc, dar nici sa ne batem joc de guvern doar pentru a numii oameni "de incredere" pt liderul suprem care sa nu atenteze in viitor la functia lui. asa ceva nu exista in istoria recenta a Romaniei.
Strict comparativ cu acelasi partid, nu existau asemenea nulitati in guverne. nu se poate ministru de interne o fosta secretara de scoala generala. min justitiei un inginer mecanic, min transporturilor un purtator de cuvant la partidul poporului.
Nu vreau sa dau nume ca oricum o dam prea mult in politica.

ciprebbe

Ce-am votat asta am primit, mai ramane sa vedem Romania Campioana Mondiala la Fotbal !
E de bine.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ion59

Cred ca mai mult optimism nu ar strica. E un guvern nou, trebuie asteptat o perioada sa-si arate "potentialul". Apoi, poate fi judecat. In plus, cred ca are un avantaj fata de precedentul. Sustinerea parlamentara, cu care poate schimba legislatia asta care da multe batai de cap.

adiarc

Cu siguranță legislația  va fii schimbată. ..Dar nu în sensul a ceea ce ar fii bine pt infrastructura

Cred  ca la justiție  vor fii cele mai multe schimbări "bine intentionate" si care dau unora "bătăi de cap",de genul lunea neagra,marțea neagra....duminica neagra   >:(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

legat de semnatura ta. 100 de oameni sunt prea putini.
Eu as pune 100 de oameni la CNIR central si cate 40-50 la fiecare DRDP al cnir.
proiectele sa fie facute la nivel regional, iar centrul doar sa le ia la puricat inca o data.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

No problem ....sunt de acord. ..Dacă se face descentralizare reala.....și sa nu fie nici macar un om din actualul Cnadnr ...Nici macar cei din putinele Drdp-uri care s-au miscat cat de cat cu talent....

Dar nu cred ca bolnavii astia după putere o vor face....Ar pierde cașcavalul din mana...
De fapt nici măcar nu cred ca mai vor un nou CNIR. ...

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Harry

O alta problema este supradimensionarea aparatului birocratic. Fiecare minister vine la pachet cu un staff deseori destul de mare. De unde se vor asigura salariile? taind de la investitii :ohno: