News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

marinul

@dumbravaandrei te intreb de curiozitate postezi tu pe bihon.ro sau cineva iti apreciaza asa mult postarile de parca da forward  :lol:



Quote from: dumbravaandrei on November 05, 2016, 08:25:37 PM
CNAIR / CNADNR nu prea are cum sa zica in mijlocul licitatiei sau inainte de ea ce companie are sau nu voie sa participe atat timp cat ele indeplinesc conditiile. Iar atat timp cat documentatia de licitatie este conforma nu ai cum sa ii spui nu chiar daca o stii de compania respectiva ca e specializata in tepe (Imbecilo de ex).
Anul asta au fost parte de multe procese in care firme care nu au intrat in licitatie au cerut reevaluare sau efectiv au blocat licitatia cu totul. Din pacate, asa functioneaza la noi sistemul si in special CNSC-ul.
Asa ca pana nu facem modificari legislative majore, nu avem cum sa evitam cazuri precum Corsan sau altii cu proiecte pe DN-uri.
Singurul lucru pe care CNAIR-ul il putea face era sa astepte sa se scurga toate termenele posibile si sa se uite in cutia postala dupa notificarea de reziliere.
Ok... acum vedem ce s-a intamplat si inapoi la lucru sa nu sa se mai intample aruncand in paralel un ochi si pe centura Bacaului ca au aia de la Eko aproape jumatate de an de cand organizeaza santierul de parca si-ar face sediu ca WTC  >:(

Acum sa revenim la A3 ce e in lucru... Intrarea in Bucuresti, licitatia podului de la Gilau, predare Gilau-Nadaselu, sa vedem cum se va misca si Maltauro, Tg Mures - Campia Turzii... Suficienta treaba...

dumbravaandrei

#7471
e prima data cand dau de site-ul asta... nu, nu postez acolo... ia sa cer drepturi de autor :) iar contul meu de facebook imi poarta numele, nu Florin sau altceva...
Mersi de hint :)
L.E : hai ca am cerut si drepturi de autor... cica sunt cu moderare comentariile acolo :)).

Io

S-a umplut forumul de declaratiile serene ale directorului CN-asta si fost-ailalta Marie acoperita-n cap. Nu pe ci in.
Dangerous the dark side is. Mare lucru aflat-am, hm? Entuzismatu-v-ati, hm? Reparatii capitale groapa facura 300 m si-i creditati mai nou, ai? 6000 de oameni or reparatara o groapa intr-un an? Si nici macar ei ci Hidroconstructia! Ati plecat dupa fenta? 147 de economisti si-o caruta de juristi semnat-au cind si ce afara de state de plata si check-uri pe Facebook?
Si-acum gata, ne repliem pe pozitii ca se-ncheie sezonul, nu ma construim ca gata. Bon, poate dam cu matura pe asfalt s-avem pe ce pune nisip dup-aia. Si-asteptam primele de porc si de Craciun si de 30 Decembrie, si de Revelion si de stres de revenire din concediu.
Daca e altfel atunci aplauze prelungite, delegatii la sedinta de bilant scandeaza entuziast "stima noastra si mindria, blablabla si Romania", tropaieli entuziaste, coafezele atasate pe linga CN-... chitaie "Nu vrem bani nu vrem valuta..." si "Homor for president", Sala Palatului vibreaza sub entuziasmul tovarasesc.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Ionut

Ce-i cu ineptia asta de mesaj? Unde ai vazut tu ovatii sau laude pentru Homor pe forum pentru ultimele declarații?

dumbravaandrei

Io... schimba-ti parola la cont :)

Europiu

Poanta zilei, @dumbravaandrei!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

rocklee

#7476
interviu ...cu catalin homor...facut de HotNews....film luat de pe contul CNAIR.SA




Ciprianul

dumbravaandrei@  vezi ca cineva posteaza in numele tau pe www.bihon.ro sau esti tu acel utilizator cu numele FLORIN?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Ionut

S-a discutat mai sus. Va rog cititi ultimele mesaje inainte de a pune mesaj despre exact acelasi lucru...

dumbravaandrei

Quote from: marinul on November 07, 2016, 09:40:47 PM
@dumbravaandrei te intreb de curiozitate postezi tu pe bihon.ro sau cineva iti apreciaza asa mult postarile de parca da forward  :lol:

[/quote]
Quote from: Ciprianul on November 08, 2016, 03:20:48 PM
dumbravaandrei@  vezi ca cineva posteaza in numele tau pe www.bihon.ro sau esti tu acel utilizator cu numele FLORIN?

Nu am nici cea mai mica treaba cu sfertul ala de neuron care pune post-uri de ale mele pe acel site. Astazi dimineata, gratie lui marinul am aflat si eu de site-ul bihon. Sunt activ in mai multe comunitati si toate profilele de socializare pe care le am sunt pe nick/user dumbravaandrei exceptie fiind adresa de mail si actualul domeniu ce-l detin (care e andreidumbrava.com - nu va inghesuiti ca nu am content web pe el, e pentru alte scopuri - dar daca vreti poze de pe VO Brasov gasiti pe publicmedia). Niciunul din prenumele mele nu e florin. Nici cel mai mic interes sa ma dedublez.
Precum am spus ala e maxim un sfert de neuron (probabil nici buletin nu detine) si zic ca nu are rost sa imi bat capul cu el. I-am spus, i-am dat si sursa, daca nu sinapseaza il inteleg (i-ar mai trebui cel putin inca un neuron pentru activitatea asta)

savagedanyro

Meanwhile...altii sunt la ani lumina in proiectarea de solutii de siguranta rutiera :


TIMISOARA 2021 !

Beowulf

Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

dr4qul4

Arata frumos nodul diamant, DAR...chiar crezi ca vor merge pe stanga soferii din Romania care nu stiu nici macar sa intre pe autostrada dintr-un giratoriu? (vezi relatarile mai vechi de pe acest forum)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

stangabriel


dumbravaandrei

^^^
A se observa si suprafata ocupata de tot nodul. nu cred ca la noi e fezabil asa ceva tocmai din acest motiv.
Nr. 2... noi nu suntem in stare sa dam cu o dunga alba pe 80% din drumuri...