Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ovideatza

^^
Confirm si eu ca se lucra pe DN15B Targu Neamt-> dar nu stiu exact pana unde, daca e gata si marcat. Pe 14 era doar un sens, asfaltul arata bine,
la nivel ok.
Ar trebui confirmat cum a iesit, daca a iesit de albastru sau de verde, in functie de marcaje si daca a preluat denivelari anterioare ori nu.
Eu speram sa lucreze intreaga bucata galbena de pe harta.


andrei.obreja

Am fost eu acum 2 zile si mai aveau de asfaltat 1-2 km pe un sens ramas si cred ca l-au asfaltat deja si este asfaltata toata partea actual galbena pe harta. In principiu, drumul este de albastru, dar la iesire din Vanatori-Neamt tot sunt denivelari la podul peste raul Ozana.

Florin Cojocaru

DN 17B Vatra Dornei-Chiril proaspăt asfaltat. Prima jumătate verde, a doua jumătate albastru.


Florin Cojocaru

DN 2 Suceava-Fălticeni. S-a turnat asfalt pe toată porțiunea. Indubitabil, albastru.

IonutPad

Salutare!
Ori întâmpin eu probleme, ori harta interactivă nu mai suprapune benzile de culoare peste drumurile de pe OSM. Log-ul e ok, se actualizează la zi dar harta e goală. Am intrat și de pe alte browsere și de pe mobil.

cristi5

Merci, am mutat hartile pe serverul lui rizzuh si acum merge.

Uploader-ul raman pe serverul meu pt ca se foloseste mai des.


areal51

am revenit dintr-un concediu dupa un tur "prin lume" iesind din tara pe la Iasi - Sculeni - Balti - Edinet - Cernauti - Bukovel- Solotvino- Muchachevo si revenind pe la Zaicear - Vidin - Calafat.
Daca prin Ro sunt ok marcate, cateva noutati pe cele de dincolo de granite:
1. Sculeni - Falesti - Balti (MD) ar fi alternativ rosu-albastru, jumatate din traseu/portiuni fiind proaspat asfaltat cu soseaua largita, pe restul se lucreaza
2. In UA tot ce e dincolo de Tisa la nord de Sighet e rosu (inclusiv spre Muchacevo - de unde am trecut in Slovacia, dar si spre NE spre Colomia / Lvov-, cum scrie pe harta) Sunt mici portiuni recent asfaltate dar nu se pun in conditiile in care sunt gropi sau sleauri de tiruri de 30-40cm unde poti ramane cu masina pe butuci daca nu le vezi...
3. Zaicear(Srb) - Kula (BG) - Vidin  nu e de rosu nicio portiune. Poti tine lejer 100kmh, mai ales ca nu e niciun sat intre ele si orice eventuala groapa a fost peticita. Tot traseul galben ar fi ok

strainu

Am fost zilele astea pe DN75 între Câmpeni și Ștei și mi s-a părut galben tot, cu excepția portiunii dintre Albac și Arieșeni, care era proaspăt asfaltată si se aplicau marcaje și care e de verde din cauza denivelărilor. Și pe serpentinele dintre Nucet și Vârtop s-a mai asfaltat prin curbe, dar sunt denivelări semnificative și petice care te scutură calumea.

Roșie, ba chiar spre mov, e bucata de jos a buclei de la Abrud (care bănuiesc că e strada Decebal) - Waze m-a pus s-o iau pe acolo la coborârea spre Alba Iulia.

DN1R între Albac și Horea e mai bun ca DN75, dar nu sunt convins că e chiar de verde. Alte păreri de la oameni care au trecut recent pe acolo?

Porțiunea verde din DN1A lângă Brașov e acum de galben.

Deși nu apare pe hartă, am fost plăcut surprins de DJ763 spre Peștera Urșilor - verde spre albastru.
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

NadlacII

Quote from: NadlacII on August 29, 2019, 11:07:16 AM
S-ar putea adăuga pe hartă DJ 506 Cernetu - Bujoru, util pentru cei care vor să ajungă de la Alexandria la Giurgiu?

Am uitat să propun o culoare: VERDE. :)

StefanCelMare

#2304
Pentru zona Apusenilor, cred că de pe hartă lipsește un drum foarte folosit ca și conexiune.
Este vorba despre DJ 764D.
Între Bratca și Remetea (cca. 44 km) este verde.
De la Remetea la Beiuș (cca. 8km) este galben (poate intrarea în Beiuș e chiar sub galben, e o bucată de vreo 50m cu pavaj!).
De la Bratca la Bucea pe DJ 108i este tot galben (9,4 km, uneori drumul e bun, dar și acolo e strâmt). Este și un pod la Bulz cu o bandă (strâmt).
Bratca - Borod (9 km, tot DJ 764D) este tot de galben (chiar sub).
Păcat că la ambele capete are calitate mai slabă, drumul este chiar turistic, trecând prin Cheile Albioarei (seci) și pe lângă peștera cu cristale de la Farcu, peștera Meziad.
Este foarte folosit ca scurtătură spre/dinspre Beiuș, dacă mergi dinspre Cluj.

Septi

Salutare.
Săptămâna trecută am parcus pe traseul DN16 unde între Silvașu de Câmpie si pana la aproximativ intrarea Crăiești l-aș marca cu albastru.E extraordinar.Aș face eu update dar nu stiu unde ar trebui sa ma bag :D :lol:

Florin Cojocaru

DN 2H Vicov-Putna e albastru pe hartă. Se simte de parcă ai merge pe șmirghel. Propun retrogradarea la verde.

alibaba

DJ 109 C Gherla - Camarasu e asfaltat complet nou, marcat cu alb pe mijloc pe toata lungimea. Unele portiuni sunt usor valurite, iar in Fizesu Gherlii, pe sensul Gherla-Camarasu sunt 4-5 canale nefinalizate (restrictie in localitate de viteza 30), inrest foarte ok. Fiind ingust, propun Verde. parca 38 km in total.

andreichim

Salut,

Am mers weekendul trecut in Maramures - drumul DJ 186 intre Vadu Izei si Sacel a fost peticit si este practicabil, as sugera culoarea galben. In schimb tronsonul Sacel-Moisei din DN 17C este foarte prost, cu multe gropi si denivelari, nu merita mai mult de rosu.
(Pot confirma calitatea foarte buna a drumului DN18 intre Iacobeni si Sighetul Marmatiei, cu minora exceptie a unor marcaje inca nefinalizate in zona Carlibaba).

alexa_adrian2001

#2309
Conform cu
https://www.facebook.com/1819247748087054/photos/pcb.2749824148362738/2749822308362922/?type=3&theater



avem: "Lucrări de așternere a covorului asfaltic executate pe DN 74, între localitățile Abrud și Ciuruleasa, județul Alba"

M-am uitat pe harta calitatii drumurilor, si chiar e rosu. Deci speram ca fac o treaba buna.