Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Anonymity

Deva - Brad e chiar mai rau decat anul trecut, nu cred ca s-a lucrat nimic pe el de ceva vreme, cel mult niste plombe .

anacronox

pe Deva-Brad am fost ieri. E cat de cat ok drumul. de la Soimus la Brad am putut merge linistit cu 90 la ora, mai putin portiunea de serpentine de la Luncoi de Sus unde sunt niste alunecari de teren.
Am vazut ca pe marginea traselui apar tarusi infipti in pamant cu folie de plastic pe ei si pe asphalt e plin de insemnari.

dorinpoe

Tarusii cu folie in capat au fost pusi la toate podurile si podetele de cei de la Selina, care asigura deszapezirea. cat despre insemnari, icep de la Soimus spre Brad pe aproximativ 15-16 kilometri.

filippasteur

Multumesc mult pentru informatiile legate de Deva-Beius!

Un An Nou cat mai bun turor colegilor forumisti!


mariansb

poze de pe Transalpina, zona Ranca, in 30 decembrie

[/URL]



















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Goldmund

Circulatia pe DN1 -  Valea Prahovei - va suferi unele modificari :

"În vederea fluidizării traficului rutier în perioada sărbătorilor de iarnă, Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) împreună cu Inspectoratul General al Poliţiei Române - Direcţia Rutieră anunţă participanţii la trafic că circulaţia autovehiculelor prin intersecţia DN1 km 125+700 cu bulevardul Ferdinand (Oraş Sinaia) se va desfăşura cu caracter temporar."
http://www.evz.ro/detalii/stiri/cnadnr-masuri-speciale-pentru-fluidizarea-traficului-pe-valea-prahovei-1074593.html

Sargon1806

#1161
Pe DN2 s-au facut pregatiri de iarna. Poza facuta dupa Ramnicu Sarat, pe directia spre Buzau. Au fost plasate parazapezi pe mai multi kilometri, in zone mai deschise.
Scuze pentru calitate. A fost facuta in conditii care contravin regulilor de siguranta in trafic...



LE: Scuze pentru greseala. Era "Ramnicu Sarat" :) Am corectat!

viossboss

 :book: :hm: :shocking: "dupa Ramnicu Valcea, pe directia spre Buzau.","Pe DN2".
N-am inteles nimic. :shocking:
Dream come through !
Once in a lifetime !

florin74

Quote from: viossboss on January 06, 2014, 10:15:45 AM
:book: :hm: :shocking: "dupa Ramnicu Valcea, pe directia spre Buzau.","Pe DN2".
N-am inteles nimic. :shocking:

Ramnicu Sarat

Ionut

^ Am vazut parazapezi pe multe segmente de DN, pe DN6, DN7...

Sargon1806

Bucuresti - Ramnicu Sarat - Ziduri. Filmare din urma cu o saptamana. DN2, DJ203A, DJ203.

Pentru ca tot vorbeam de parazapezi, se pot vedea pe filmare in urmatoarele puncte (se vad mai clar in HD - probabil varianta HD va fi disponibila undeva in cursul aceste nopti):
-min 28:05-28:08, la iesirea din Posta Calnau, spre Ramnicu Sarat, pe ambele parti, in special pe dreapta -> Link direct
-min 28:50-28:57, intre Posta Calnau si Oreavul, pe partea stanga -> Link direct
-min 30:07-30:29, inainte de intrarea in Oreavul, pe partea stanga -> Link direct

http://www.youtube.com/v/Hgn3Kppv8fM

bogdymol

QuoteAutostrăzile şi drumurile naţionale vor fi mărginite de perdele forestiere în baza unui program naţional ce va începe în primăvara acestui an şi care prevede, într-o primă etapă, plantări de arbori pe o lungime de 870 de kilometri
stirea completa pe gandul.info
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

alin_simeriaveche

sincer, nu m-am gandit ca pt plantarea de copaci este nevoie de studiu de fezabilitate

Archi

Totusi sper sa fie un soi de tufe, ca copacii mi se par cam periculosi. Sa nu uitam cate accidente s-au produs din cauza copacilor

sebba

da, am vazut si eu multi copaci ce stateau pe mijlocul drumului, niste nesimtiti :lol:

Acu, pe bune, copacii sunt de vina ca intra careva in ei?
Mie chiar mi-ar place sa fie copaci pe marginea drumurilor insa inainte de a fi copaci sa fie drumurile facute ok, "degrevate" prin autostrazi cum e acum la Sebes si Simeria si alte zone asemanatoare
Daca drumurile nationale si judetene nu ar mai fi ocupate de siruri interminabile de tiruri de tranzit si ce mai e pe drumurile noastre nationale (care suporta trafic de autostrazi inca in multe locuri) nu s-ar mai intampla nici atatea accidente cu finalizare in acei copaci total nevinovati
Sailing away! S/Y Haimana