Spațiile de servicii pe drumurile din România

Started by Ionut, October 20, 2016, 07:17:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lone_wolf32

Sunt sigur ca s-a discutat pe aici pe undeva dar...

Chiar asa nu e posibil sa fie deschise odata parcarile alea de pe Bucuresti-Ploiesti? Dupa atatia ani!?
Sunt cine stie ce lupte in justitie cu privire la aceste parcari sau sunt doar uitate?


JohannDB

OARE, CÂND proiectanții, decidenții și alții care-și iau banii "stând", vor face parcările noastre după un minim de standard german..., adică mai pe-nțeles, cu bandă de trafic greu/agabaritic ??.... Am avut aventuri cu 4 m lățime și a trebuit să scol șoferi, să-i conving (pentru că erau parcați da-nboulea și după legea românescă, vax ajutorul poliției) să se miște 1 m ca să pot intra într-o parcare pe MULTELE NOASTRE AUTOSTRĂZI...... Facem ca să bifăm fără standard ?? Nu vom intra NICIODATĂ în vestita Europă, ca să avem niște lucruri bune, ergonomice, normale, că mi-e rușine să port șoferii neaoși vestici, de "străveche civilizație" spre "no mans land" de parcare cu timpul la limită și buda-n boscheți, că nu încapi pe unde ar trebui ..... Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... Ce vă mai mirați că nu se deschide nimic pe A3 PH/IF și A3CJ !! (aș bate 20 de semne de "!!")..........