Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 41 Guests are viewing this topic.

SILVIUFG

Quote from: teocharis on May 29, 2013, 02:13:38 PM
ciotul Sebes Est-Lancram nu poate fi deschis ptr ca din Sebes Est nu se poate urca pe autostrada in directia Deva!

as miza mai degraba pe ciotul Sebes Vest-Lancram (degajezi practic Sebesul  de capsunarii care se intorc din Occident si merg catre Alba, Cluj, nordul Ardealului...)

Pai clar nu!!! Dar ziceam de Cunta-Lancram. Nu ar fi fost rau.... Cunta-Sebes Est e usor de facut. Nu cred ca ridica ft multe dificultati. Si parca pe acolo se asfalta mai ieri... Cred ca aia din nordul Ardealului intra pe la Bors sau Petea.

teocharis

in ce stadiu e Cunta-Sebes Est?

din filmari era f in urma, nu crede ca poate fi deschis mai devreme de vara lui 2014

aici discutia este despre intoarcerea capshunarilor in vara acestui an....

stangabriel

Oameni buni,inafara de contestarea de catre ecologisti,care sper sa se rezolve din mers, a loturilor 2 ,3, 4 Lugoj-Deva, unde e dovada ca firmele concurente au contestat? Nu am gasit sau nu am cautat unde trebuie...

Multumesc.

Archi

#7998
Quote from: teocharis on May 29, 2013, 02:13:38 PM
ciotul Sebes Est-Lancram nu poate fi deschis ptr ca din Sebes Est nu se poate urca pe autostrada in directia Deva!

as miza mai degraba pe ciotul Sebes Vest-Lancram (degajezi practic Sebesul  de capsunarii care se intorc din Occident si merg catre Alba, Cluj, nordul Ardealului...)

Daca vor deschide Sebes Est-Lancram mai repede probabil vor amenanja ceva provizoriu la nodul Sebes Est pentru a se putea urca  si inspre directia Deva.

Skorpishor

Quote from: teocharis on May 29, 2013, 02:13:38 PM
ciotul Sebes Est-Lancram nu poate fi deschis ptr ca din Sebes Est nu se poate urca pe autostrada in directia Deva!

as miza mai degraba pe ciotul Sebes Vest-Lancram (degajezi practic Sebesul  de capsunarii care se intorc din Occident si merg catre Alba, Cluj, nordul Ardealului...)

Noi căpşunarii din ardeal nu merem aşe de la sud. Şi tineretul seBeşesc nu de căpşunari e aglomerat, ci de tirurile turceşti.
În schimb ardelenii s-ar bucura să nu mai treacă prin sebeş când merg în sudul extrem (Sibiu, Brasov) al lumii cunoscute  :p

khamutovski


Un Like pt commentul lui Skorpishor   :)

SILVIUFG

Si eu sunt de parere ca problema Sebesului nu e ,,de vara" sau de sezon. Tirurile alea trec in fiecare zi si ele sunt problema de fapt. Nu doar pentru Sebes ci pt intreg DN7 sau DN1 dupa caz. Personal astept o noua filmare pt Sebes-Sibiu sa vad ce s-a mai facut pana in Cunta. In aprilie nu era tocmai OK dar sper ca s-a lucrat. Cu riscul de ma repeta, nu mi se pare o asa mare grozavie Sebes Est-Cunta.

bb13

salut. in asteptarea inaugurarii de maine :cheers: va rog sa ma lamuriti cum se intra pe autostrada, venind dinspre sebes spre deva. din ce vad pe google maps, intrarea se face intre aurel vlaicu si halta geoagiu, FACAND STANGA de pe DN7, adica cedand trecerea pentru tot traficul care vine dinspre deva (dn 7+ a 1) :wtf: va rog mult sa ma contraziceti  :)

sublimu

Nadlac-Arad lot 1

http://www.cnadnr.ro/docs/proceduri_derulare/1_Clarificarea%2010.pdf

Discutia cu lista de materiale si lucrari deja efectuate mi se pare ca va face mai multe firme sa se retraga... Din pacate pentru pret si calitatea lucrarilor.

ciprebbe

#8004
Quote from: bb13 on May 29, 2013, 04:37:11 PM
va rog mult sa ma contraziceti  :)

Uite aici lamurirea.
Dupa ce se va deschide mai spre Sebes va fi foarte lejer pe aici.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bb13

#8005
multumesc de clarificari. pana se deschide la sebes se pare ca vom avea o coada record de la nodul respectiv pana la intrarea in sebes dinspre sibiu >:(

alecu26

#8006
Quote from: bb13 on May 29, 2013, 04:37:11 PM
va rog mult sa ma contraziceti  :)

din pacate nu te putem contrazice.

si banda de stocare pentru viraj stanga este destul de mica. Cred ca se va bloca foarte curand toata chestiunea acolo...si atunci vor fi nevoiti sa gaseasca o solutie cu ceva sensuri giratorii, care sa evite virajul de stanga.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


anacronox

am lasat un comment pe pagina de facebook a celor de la zf
"cum sa lege nimic de nimic. ar trebui ca Andreea Neferu sa mai iasa din birou si sa se documenteze. By-pass-ul Deva-Orastie ocoleste 3 orase (Deva, Simeria si Orastie), permitand o viteza crescuta de transport in siguranta. uitati-va intre deva si orastie cate cruci sunt pe marginea drumului. nu poti scrie ca "tronsonul Deva-Orăştie se înscrie pe lista celorlalte autostrăzi din ţară care au fost finalizate dar care nu leagă centre urbane importante şi care până la finalizarea integrală a unor coridoare de transport rutier nu îşi vor dovedi complet utilitatea." atata lipsa de profesionalism din partea ZF"

Tavi

AN este pe campii  :lol: nu-i prima "iesire in decor" pe care o executa cu mare maiestrie si parca la comanda  ???