News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

1 pageview/SECUNDA, IN MEDIE!De ore bune o tine tot asa. Pe seara s-ar putea sa fie si mai puternic traficul. Nu va impacientati daca mai sughita. Vad ca pana acum forumul face spagatul perfect intre BlueHost si CloudFlare. Sper sa fie in continuare fara cusur. Daca nu il chem pe Chuck Norris, rezolva el. :lol:

savagedanyro

#1261
Deocamdata asta e testul suprem pentru logistica IT a site-ului.
Daca nu pica azi e superb construit.
TIMISOARA 2021 !

davyl

Suntem toata "armata" de membri aici pe metereze! Doar e o zi mare, nu? :)

Sper sa tina IT-ul... Eu am avut un black-screen la un moment dat, dar nu sunt sigur daca a fost serverul sau IExplorer :)...

bogdymol

^ A fost de la Internet Explorer :lol:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

davyl

De la atat de mult "refresh"... i-a iesit pe nas :)

sebba

oameni buni, astia-s tembeli?

AUTOSTOPUL, interzis prin lege. Vezi ce amenzi rişti dacă iei călători la ocazie

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.romaniatv.net/adio-ia-ma-nene-guvernul-vrea-sa-interzica-prin-lege-aceasta-metoda-de-transport_115320.html#ixzz2nvg9ZHlW

cica s-a dat deja nush ce ordonanta... pastele masii... s-au ticnit toti?
cum adica sa-mi interzica sa opresc masina personala sau chiar de firma si sa iau un biet om care n-are cu ce sa mearga acasa?
altii au facut ocolul lumii cu "ia-ma nene"... pff!!
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Da, e cam aiurea. Probabil vor interzice in zona oraselor sau pe coridoarele de transport. Ma gandesc ca in varf de munte poti face autostopul ca nu lezezi niciun interes al CFR si/sau al firmelor de transport. Oricum, e o masura ciudata... poate ar fi cazul ca ei sa se chinuie sa faca oferte bune pentru oameni, nu sa interzica autostopul...

davyl

Din pacate, e adevarat si trist.  :((

Am luat de atatea ori in masina oameni amarati, la care nu le-am luat niciodata nici cel mai mic banut, ori de cate ori am fost acasa in concediu sau am avut ocazia asta.

Sper sa se sesizeze oamenii si sa se interzica pana la urma prostia asta...

De parca in Romania am avea un transport super-bine pus la punct si asta ar impiedica bunul mers al lucrurilor... am eu un prieten care a zis cand a auzit asta: "Din multe, m-am tuns direct in frunte!"

Ionut

Santa is coming to town, baby! :lol:
Bucuresti, 19 decembrie, ora 18:20. Ai de capu' meu.


dr4qul4

ce frumos e basarabul, ce urate sunt capetele sale.
dar e cam liber militari-ul, sau acolo au alta unitate de masura pentru ca oricum e tot timpul blocat? nu puteau sa puna maro inchis acum ca maine seara ar fi trebuit sa puna negru iar pt 23-24 nu mai aveau culori.

Pentru cei care vad aceasta harta sa nu cumva sa se sperie si sa ocoleasca bucurestiul pe centura, acolo pana si google-ul s-a declarat invins
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

#1270
Cam ce a fost ieri... record nou de trafic, anteriorul avea cam 2800 vizite/zi. Ieri am depasit 3000/zi. Forumul a rezistat fara niciun fel de probleme, chiar la un moment dat mi-am facut griji degeaba. Sper sa repetam figura luni cand ne dam pe Sanovita-Dumbrava si A6. Doru, mai sacrifici o zi? :D



Cam asta a fost MEDIA ieri, daca ne raportam la toata ziua. Spike-ul a fost la ora 14:00 cand erau online peste 130 useri raportati de Google si aproape 100 vizualizari/minut.



PS: cifrele astea sunt minuscule daca ne raportam la siteurile de masa. Insa pentru o comunitate mica, ele inseamna mult.

ovicor

Eu, personal, mi-am calcat pe suflet, limitandu-mi prezenta pe forum, intrand alternativ si pe celelalte doua, de frica, conform principiului "nemultumitulului i se ia darul". Multi aveau aceasta frica. Din respect pentru elita forumului, am incercat sa ma limitez.
In alta ordine de idei, fiica-mea a plecat, in interes de serviciu, de la CJ la B, dar soferul a preferat varianta prin Sighisoara. Concluzia: E NEVOIE URGENTA DE SIBIU - PITESTI!!!!!!!!!!!! Desigur ca odata construita Turda - Sebes se schimba datele problemei.

Ionut

#1272
Multumesc ca te-ai gandit la server si la ceilalti colegi. Uite asta da dovada de sacrificiu. :D Oricum, daca a rezistat la 3100 vizite si 30.000 pageviews/24 ore si la spike-uri de 100 pageviews/minut FARA probleme, practic nici nu se vedea vreo diferenta, inseamna ca serverul (si cloud-ul) rezista foarte bine constant la aceste cifre. Deci sa ajungem noi la 10.000 vizite/24 de ore si atunci mai discutam. Ma bucur ca atat codul SMF, cat si gazduirea & cloul-ul rezista impreuna foarte bine.

Legat de Sebes-Turda. Dupa ce va fi gata Sebes-Turda, cu ATAT mai mult avem nevoie de Sibiu-Pitesti pentru ca practic toti clujenii si tot nord-vestul tarii va alege sa vina pe Pitesti... nu pe Ploiesti (prin Brasov). Deci daca desteptii s-au bagat la Sebes-Turda desi nu era in plan, nu au cum sa renunte la Sibiu-Pitesti. Si Bucuresti-Pitesti va trebui largita la 3 benzi/sens cat de curand... cu tot acest trafic. Deja in jumatatea dinspre Bucuresti avem trafic fff mare. Si o sa fie nevoie si de A0...

dr4qul4

Nu stiu cat de interesat e DoruM de bucata de la lugoj, deja a circulat pe ea mai mult si decat constructorii  :lol:
Dar pana la Sanovita sigur da o tura
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dorum

Fara a putea promite solemn ca voi putea sa fiu acolo la deschidere, pot sa va spun ca incerc...oricum vestea v-am dat-o pe threadul A1... nu se deschide decat dumbrava -a6 si a6...azi se faceau macaje galbene si se instala semnalizares