Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Va rog, VA ROG, circulați cu atentie. Dacă se va întâmpla acum vreun accident pe centura o sa dam apa la moara idiotilor care ne-au ținut închise autostrăzi finalizate sau la 99%.

Am cerut public la Digi azi (și la Pro dar nu stiu daca o sa dea pe post) lucrul asta. Am pus si poziție pe facebook.

Va rog, e foarte important sa nu avem niciun accident în perioada asta de restricții...

Bachus01

Era la datorie un logan alb neinscriptionat . Cred ca strange cateva permise pana schimba tura =))

Earthchild

#5478
Quote from: Bachus01 on December 02, 2020, 04:45:29 PM
- La podul peste Bistrita pe sensul spre Bucuresti este in valuri asfaltul
Asta poate fi o problemă, chiar atât de rău se simte?.

Bachus01

Yep . Se simt denivelari intre rosturi . In rest este impecabil tot

Ionut

Foarte bine, aici chiar e nevoie sa se impuna restricțiile de viteza. Poate avem noroc si scăpăm fără accidente și nu o sa mai avem în veci tot felul de campanii de noaptea mintii pentru a deschide autostrăzi finalizate sau perfect funcționale. Aici puteau sa mai astepte puțin dar deh, alegeri.

MERGETI CU GRIJA!

Bachus01

Cred ca in 1-2 saptamani termina complet tot ce tine de partea carosabila (parapeti) + nodul de la DN2F.

Este semnalizat cum trebuie tot . Cred ca este mai in siguranta deschiderea aici decat de pe A10

dimitrie

Am facut printscreen inainte de deschidere si dupa.
Pe G. Maps se simte diferenta, in oras doar un băcăuan ne poate spune  :D.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

raulbogdan23

Aici lipseste cu desavarsire un indicator A7 pe fundal verde.





Powered by API/PUM imgur uploader

ion59

Aoleu! Fara parapete pe pod! Astia sunt nebuni? Cum au dat drumul la asa ceva? Nu se mai putea stepta 2 zile?

DanielG



DN2F PASARELA
STADIUL INAINTE DE INAUGURARE

dr4qul4

Ce lot a mai avut atat trafic imediat dupa deschidere?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Harry


horatiu.cosma

Mda, eu am o fixație cu parapetele (ca pățitul nu e nimeni, nu eu direct, dar cunoștințe care au sărit cu mașina de pe drum pe terenul natural care era cu vreo 5 metri mai jos și nu a fost deloc ok). Sunt ceva sute de metri bune lipsă, să sperăm că îi finalizează UMB rapid și nu o să avem probleme din cauza grabei ăsteia electorale.