News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Distractie maxima cu perle si ineptii

Started by Ionut, May 12, 2017, 10:39:00 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adiarc

 :lol:.....sau e aproape de a fii inventata tehnica teleportarii....las-o naibii de mobilitate sau competitivitate......


Picard.....engage.......medicamenteeeee...la MT si Cnair
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Quote from: yetiman on June 16, 2018, 09:31:57 PM
Pai investitorii vin pentru transportul cu caruta, pe drumuri de pamant, ca sa faca fabrici bazate pe miraculoasa tehnologie a aburului, inventata recent...
Unde te crezi tu, straine ?!...
Tehnologia morilor de apa!...
..."miraculoasa tehnologie a aburului" nu este eco, asa ca va fi introdusa peste cateva secole...
:lol:

(Banc din anii '80:
Unul: Doamne, ce ne facem, vine peste  noi SIDA, boala secolului XX ?...
Bula: N-avem griji, noi suntem abia in XIX...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

perfidus

Cred ca si  asta merge bine tot pe aici...

QuoteMinistrul Finanţelor, Eugen Teodorovici, a declarat sâmbătă, referindu-se la informaţiile conform cărora Guvernul renunţă la proiectul cu Banca Mondială pentru autostrada Comarnic - Braşov, că într-un proiect nu e importantă sursa de finanţare, este important să faci acel proiect şi că Ministerul Transporturilor "a găsit o altă variantă mai rapidă de a face lucrurile să se întâmple pe acest sector de drum"
:lol: :lol: :lol:
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

TibiV

#63
Simt o nevoie imperioasa sa il "plagiez" pe colegul marisRO in acest topic, dedicat unor astfel de aberatii...

Quote from: marisRO on June 25, 2018, 10:38:03 PM
MINCIUNA ZILEI

Astăzi în România pe toate şantierele aflate în lucru, mă refer la 13 şantiere de autostrăzi, nu mai există nicio barieră administativă, nu mai e nevoie de nicio autorizaţie, iar toţi banii sunt la dispoziţia constructorilor, acest lucru nu s-a întâmplat de mulţi ani în România, poate niciodată", a declarat ministrul Transporturilor, Lucian Şova, de la tribuna plenului Camerei Deputaţilor.

Sursa: http://www.zf.ro/politica/ministrul-transporturilor-lucian-sova-exista-bani-pentru-cele-13-autostrazi-care-sunt-in-stadiu-de-santier-17300494

Eu sunt fumator, dar nu as pune gura pe ce "fumeaza" astia....  :o

marisRO,
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

perfidus

S-o trecem si p-asta tot aici, desi mai degrabă este o minciuna sfruntata decât o inepție:

Quote"Vorbesc de Sebeș-Turda. Bineînțeles că din dronă arată foarte bine aceste două segmente, dar vă invit să aveți curiozitatea să mergeți să vedeți acele două sectoare de autostradă, să stați de vorbă cu antreprenorii şi să-i întrebați de ce niciunul dintre ei nu solicită începerea activităților de recepție. La unul din loturi a expirat termenul de predare pe 21 iunie. O să vă pot oferi probabil doar facturile de penalități pentru acești antreprenori, pentru că, din punct de vedere al calității lucrărilor, mai sunt multe de verificat, credeți-mă!", a explicat Şova.

Șeful de la Transporturi le-a spus deputaților că nu poate spune când se vor putea recepționa autostrăzile aflate în lucru întrucât antreprenorii nu vor putea respecta graficele de lucrări din lipsă de muncitori.

Asta deși Tirrena pe lotul 3 al A10 are ceruta recepția din noiembrie sau decembrie 2017, recepția fiind suspendată pentru că "planeitate și rugozitate" și lipsă apă la CIC, știți voi.

S-a întâmplat azi in Camera Deputaților la dezbaterea moțiunii simple "Ministerul Transporturilor sub PSD este Ministerul Anti-Autostrăzi. Cel mai incompetent ministru de la Transporturi de departe este acest Şova, care o dă tot înainte cu companiile străine care nu vor să factureze lucrările. Să vedeți ce procese pregătesc în spate de o să ne usture.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

TibiV

Quote from: perfidus on June 25, 2018, 11:34:21 PM
Cel mai incompetent ministru de la Transporturi de departe este acest Şova, care o dă tot înainte cu companiile străine care nu vor să factureze lucrările.

What's new?....
Mai frate, parca astia au in "fisa postului" sa fie mai incompententi decat predecesosrul....
Pe logica asta, ce sa ne mai miram de la "marinel" incoace?... Boagiu devine (comparativ) super-ministru....
(Ionut, stiu ca nu accepti vaicareli.... Dar vai de mama noastra....)  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Io

Tibi, zic si eu ca si eu sint fumator. (Nu in masina, in masinile mele nu se fumeaza. Parcam, ne dam jos si fumam. Dupa aia intram in masina si mergem unde-aveam treaba.)
Da' sa ma bata cucu daca as fuma ce fumeaza astia!
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

TibiV

:cheers:

(Eu fumez si in masina... Ca daca as opri de fiecare cand "ma arde" as ajunge in jud. Cluj in 3 (trei) zile,,,,,)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

frunzaverde

#68
^
In curand vom putea evalua halucinogenele cu o noua unitate de masura - me.te.ul. De exemplu, un LSD mai puternic va fi de 0.25 me.te.-uri. Un etnobotanic mai slab va fi de jumate de minister plus un cuc. Scara are unitati de masura multiple, si subunitati precum cuci si negi... Unele se repeta de multiple ori, ca un vis urat.

Singura problema cu noua unitate e lipsa vreunui drog care sa te duca la 1 me.te.-u intreg. In afara de, bineinteles, angajarea in unitatile si subunitatile MT. Copii, nu va apucati de droguri, si nu va trimiteti CV-ul pe la ministere. Da dependenta si tampeste - si e pacat.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Ionut

Totusi este bine ca prostia nu doare.




VIDEO. Dăncilă, două gafe într-o frază: ,,Cei 58 de kilometri va duce la deconcesionarea traficului"



Digi24

GDPR

Nici la perle si ineptii nu-si are locul Dancila. Too low...

cristi5

In schimb ministrul care zice ca in iarna se va proiecta DX12 cand el nu stie daca poate semna contractul, cred ca intra la ineptii

elphax

aseara a zis Sova si ca deschide anul asta LD4, tot aici intra

NGC

Quote from: NGC on July 11, 2017, 05:54:48 PM
Quote from: NGC20 on May 29, 2017, 11:39:10 PM
Cum a zis cucul ca e statul roman?

Quote from: TibiV on May 29, 2017, 11:48:07 PM
"... partener  serios..."
:lol: :lol: :lol:

Sa adaugam ceva si de la CNAIR.

http://cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/premierul-viorica-d%C4%83ncil%C4%83-spus-adev%C4%83rul-%C3%AEn-privin%C8%9Ba

Quote
Trebuie sa precizam ca toate datele prezentate de CNAIR sunt corecte, deoarece aceasta companie nu isi permite sa vehiculeze informatii false in ceea ce priveste obiective de interes national si european.

De asemenea subliniem ca in ceea ce priveste obiectivele promovate, CNAIR isi respecta cu onestitate angajamentele pe care si le asuma.

Asa la repezeala imi vin in minte cele doua anunturi de intentie pentru PiSi 2 si PiSi 3. Om mai fi oare in luna Iulie? Poate temperaturile ridicate le lasa inca impresia ca asa e. :lol: