News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 34 Guests are viewing this topic.

rocklee

citeva imagini cu fundatia vitoatrei pasarele a drumului comuna a localitati bacea...lot umb...




sapaturi la baza dealului carierei de la bretea muresana ....cu viitorul debleu...ce mia placut aici era organizarea ...totul fuctiona ca ceasul erau vrio patru echipe de salat si un roi mare de camioane ....cordonate de la sol de doi oameni ...fiecare stia ce avea de facut







rocklee

Quote from: patratel_ro on June 15, 2014, 01:45:52 PM
super pozele, multumim alin, rocklee, adiarc, mai ales panoramele de pe varful dealului
sper sa construiasca cineva un motel aici dupa ce se termina santierul
https://lh3.googleusercontent.com/-RJ122iDP_N0/U5x3RUyJuLI/AAAAAAAAEwk/SA2pMGSstXE/s640/DSCN0882.jpg

daca va mai ramine ceva din acel deal pina la terminarea autostrazi  ;)

Ionut

^ Alin & Rocklee, multumesc de explicatii! :cheers:
@Adi, minunate vestile, uite ca se poate lucra bine cand se doreste!

patratel_ro

incredibila desfasurarea de forte la UMB in fiecare poza apar 2-3-4 excavatoare incojurate de camioane ...poate invata si impregilo
un update de la sanovita nu pune nimeni? 

gdaniel

Poze din debleul de la Aciliu, de vineri pe la ora 18.00 (imi pare rau dar nu stiu cum sa le pun altfel, poate ma ajuta cineva):

http://postimg.org/gallery/76c9xskw/221e2c4b/

Tocmai terminau de curatat zona unde au fost cofrajele.

alin_simeriaveche

#16070
pun eu cateva




alin_simeriaveche


vancouver

Quote from: rocklee on June 15, 2014, 02:18:46 PM

sapaturi la baza dealului carierei de la bretea muresana ....cu viitorul debleu...ce mia placut aici era organizarea ...totul fuctiona ca ceasul erau vrio patru echipe de salat si un roi mare de camioane ....cordonate de la sol de doi oameni ...fiecare stia ce avea de facut


Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

danutzu_1069


alin_simeriaveche

gdaniel, poze foarte frumoase. Ma bucur ca ti-ai facut curajul sa mergi mai aproape...chiar eram curios ce se petrece pe acolo

radutm

rocklee, alin_simeriaveche, adiarc si gdaniel, multumiri pentru poze si pentru efortul depus! :cheers:
cont inchis

dorum

Quote from: patratel_ro on June 15, 2014, 02:43:39 PM

un update de la sanovita nu pune nimeni?

Responsabilul e plecat din tara ;)  :cheers: :cheers:
Superbe vesti si poze... Ms alin, adi si rocklee!

alin_simeriaveche

Am pus link-ul cu toate pozele facute ieri. O parte de pe lotul Teloxim  le-am pus la final pt ca le-am omis 

https://plus.google.com/photos/110387718326333629910/albums/6024814388646217905?banner=pwa&sort=1

Archi

La Sanovita nu s-au inregistrat progrese vizibile. Am trecut pe acolo dar din motive personale nu am facut poze.

cutter

Declarație Șova săptămîna trecută:

Quote
Ministrul a ținut să vorbească despre situația lotului 2 al tronsonului Timișoara - Lugoj, acolo unde consultantul a calculat o reducere de cost cu 14% din valoarea prețului de atribuire al contractului.

Pentru cei care știu mai multe despre contractele FIDIC: cum se poate așa ceva la un proiect design-and-build?