Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 29 Guests are viewing this topic.

GDPR

Comsa a emis doar doua facturi anul asta, una in data in 11 aprilie pentru DN66, in valoare de 4,014,140.39 lei, cealalta fiind cea mentionata putin mai sus. Cea pentru DN66 s-a platit ieri, asa ca si cea pentru LD3 ar trebui sa fie platita zilele astea. Scadenta cred ca e la 30 de zile, in ROGOP au uitat sa o treaca.

NGC

3 facturi.

De foarte multe ori platile pentru lucrari la DN, VO se fac in zile diferite fata de cele pentru autostrazi.
Uneori sunt chiar saptamani intre ele.

GDPR

^Pe a treia am exclus-o intentionat, e cantitate neglijabila :p

Stefan Tudor

#34308
Nu stiu ce s-a mai discutat pe aici de PiSi, dar articolul e proaspat cu declaratii de la primarul Selimbarului!


http://www.turnulsfatului.ro/2017/05/27/video-s-a-stabilit-pe-unde-trece-autostrada-sibiu-boita-taie-parcul-industrial-in-doua/

rocklee

#34309
daca ne luam ce scrie in articol...nui o noutate ...asa comunica statul roman cu cetateni lui ...in speta CNAIR cu autoritatile locale .... >:(

dar si acest domn primar stia ca traseul autostrazi trece pe acolo de cel putin 50 de ani ... :)

rocklee

 :o pe aici nu mai pune nimeni nimic  :(

TibiV

Pai cine sa mai puna in afara de rocklee ?!.... :o

:lol:
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

JohannDB

Păi, aș pune de exemplu la "centuri" o filmare de zilele trecute la ...Caracal, dar trebuie lipit "filmul" și am nevoie de-un "movie-maker" ..... Este of-top, dar ...

rocklee


dumbravaandrei

Hai rocklee, nu fi timid.... stim ca mai ai poze :D
Fain se inalta acolo...

alin_simeriaveche


rocklee

am fost pe loturile 3-4 LD ...PE lotul 3 ...pauza totala ... :D
pe lotul 4 ...UMB lucra si la ora 20.30  :)

imaginile imediat dupa meci ...
daca e pauza punem cateva incepem cu lotul 3 ..norul ilia



alecu26

UMB vrea sa toarne pilele alea dintr-o singura faza? Hmm....
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adiarc

Pauza totala pe lotul 3?

Pai sa vina viteazul pm al tarii ( cu litere mici ),sa schimbe abordarea si sa-i penalizeze tot pe constructori,pentru ca ei nu plătesc facturile la timp si nici nu emit hârțogăraia la timp..
Nu-i bai mare...afara oricum "nu se poate lucra"...e iarna,ninge.....si sunt minus 20 de grade.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gruiarew

Câteva din fugă de la Holdea. Toate-s din drum că au întins ceva panglici pe acolo şi n-am mai trecut după ele.









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis