Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 43 Guests are viewing this topic.

perfidus

Tot despre semafoare, au acele camere pentru detectia lungimii cozii de așteptare sau bucle inductive pentru coada (100m mai in spate) si la intrare/ iesire din intersectie pe toate benzile?
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Hef

Extrem de proasta sincronizarea. Sa deschida vinerea la ora 16.00. Cand pleaca oamenii spre casa. Plus curiosii de a fii primii pe autostrada plus semaforul nefunctional.

vermont

Chiar sunt curios cum va fi in prima saptamana cu traficul .

voicul

Imagine de pe A3 ... de ceva ore:

Ieșirea A3 din București se deschide vineri. Autostrada se sfârșește în semafor - VIDEO

Serbanescu deschide aproape 7 km  8)

https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/iesirea-a3-din-bucuresti-se-deschide-vineri-ambuteiajele-nu-vor-lipsi-1049120

dr4qul4

Sa vedeti cati corporatisti vor pleca vinerea direct de la munca la munte. Si vor face mai putin ca pana acasa. Abia astept sa dau o tura, ca m-am saturat sa astept la bariera pe andronache.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

vermont

#19205
^
Exact ar trebui sa mai scada traficul spre DN1 . Dar vom vedea.

Ionut

Legat de semafoare. Nu vad nicio camera. :) Nu par a fi prea inteligente. :)







Powered by API/PUM imgur uploader

voicul

De ce au semafoarele comanda pentru pietoni?
Acolo nu mi se pare zona in care pietonii sa se joace cu timpii de la semafor.

Hef

La europa fm zic ca sunt sansa sa nu se deschida azi din cauza zapezii ce se anunta de la noapte.

perfidus

#19209
Multumesc Ionut! Am intrebat pentru ca am auzit sau citit, nu mai retin unde, ca semaforizarea va fi inteligenta.


edit:
Am gasit acum unde am citit: aici
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ciprebbe

Quote from: Hef on December 14, 2018, 04:14:26 PM
La europa fm zic ca sunt sansa sa nu se deschida azi din cauza zapezii ce se anunta de la noapte.

Vezi daca nu au bagat incalzire in asfalt :))

Hai sa avem putina rabdare, oamenii sunt in teren acolo si se va afla aici pe forum direct din teren. Cand se deschide se va intra si LIVE.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

#19211
Va rog sa discutați despre problemele de trafic din zona Petricani/A3 și din Pipera în general pe threadul dedicat, acolo v-am mutat câteva mesaje de azi: https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=1022.msg225829#msg225829

adiarc

hai sa mai schimbam putin.

am venit azi de la Sibiu la Tg.Mures pe Tarnaveni-Cuceredea si A3 pe la Iernut.Recomand traseul.Intre Tarnaveni si Iernut drumul e mult mai ok decat intre Tarnaveni si Ungheni.Per total se si câștigă cam 10 min in conditii de siguranta sporita.
Se sta putin ( sau putin mai mult in fct de ora ),la intrarea in Tg.Mures.Asta arata cat de util e si lotul de legatura cu Tg.Mures.

Spor cu inaugurarea la București
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

16.30. Deschiderea rezistă. Mai stăm. :lol: Presa începe să se plictisească. Nu stiu ce sa dea oamenii la jurnalele de la 7-8. :lol:

ANTENA