Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 28 Guests are viewing this topic.

udar

Fata de ultimile poze din zona au avansat destul de bine daca ne raportam la ritmul lor de lucru din ultimul an .
Frumoase poze

voicul

Progres este, dar cat sa arate 2019.
UMB sta cu 100 de utiljae si Comsa cu 10 ...

flashu74

@Europiu.
Puțin sunt. Recunosc. Eu nu am aparatul de fotografiat al lui marcelbanu. Calitate super. Altfel, și eu mă delectez cu fotografiile lui și ale lui rocklee și ale tuturor de pe forum. Sincer, deși trec aproape zilnic prin zonă, sunt încântat de fiecare fotografie nouă, făcută din alt unghi sau din altă poziție. Sper ca la inaugurare să ne adunăm câțiva. Ar merita, căci multe pagini s-au scris și multe imagini s-au încărcat de la începutul lucrărilor.

Europiu

Eh, cine nu e? :)

Dar sunteti de admirat toti cei care bateti coclaurile santierelor doar din pasiune, pentru simpla voastra si a noastra bucurie. In conditii normale, multi dintre bagatorii de seama din diverse institutii ale statului ar trebui sa intre in pamant de rusine.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

gruiarew

Superbe pozele. Întrebare legată de Holdea: Mi se pare mie sau tot nu e la cotă? Eu am trecut pe beznă aseară și n-am văzut nimic. DN68A e mai cârpit, dar tot cu a II-a și a III-a se merge....
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Ionut

Evident ca nu sunt la cota la Holdea. Nu mai credeti tot ce auziți pe șantier.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

marcelbanu

#43192
"Mistreţul cu colţi de argint" pe lotul IV UMB Deva - Ilia,
plin de praf scurmă cu sete din Dealul cu lilieci...
28 septembrie 2018...

Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

gruiarew

Pun și eu una din mers:



Legat de Holdea: N-am auzit nimic pe șantier că la ora la care am trecut eu nu mai era nimeni acolo si din pozele puse recent n-am priceput mare lucru. S-a săpat ceva de ultima dată când am trecut (cel puțin așa pare), de aceea am întrebat.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

mishu77

^^^ Vineri pe la ora 16 am trecut eu pe la Holdea si se lucra. Nu am oprit vroiam sa opesc azi la intoarcere, dar a facut-o alt coleg. Se vede clar progres, dar nu cred ca sapatura e la cota. Mai e de scos pamant acolo. La Grind mirosea a asfalt si sus pe terasament catre podul CF se asfalta. Activitate era vineri si pe DN68A unde se continua peticirea drumului (am stat in 3 locuri cateva minute la paleta).

Quest

Chiar deosebit de frumos reportajul tau foto/video, ce dovedeste multa dedicare ! Felicitari Marcelbanu !
Ai ridicat cu ocazia asta stacheta pe forum in materie a ceea ce inseamna un reportaj demn de urmat, care ne obliga pe toti care mai contribuim cu imagini de pe santiere rutiere. Ti s-au si aranjat astrele :) intrucit in 'excursia' pe care ai parcurs-o pe relatia Branisca-Mintia-Bejan-Soimus ai dat de o multitudine de operatiuni diferite pe care UMB le acopera in perioada curenta, inca o dovada a seriozitatii si angajamentului in oameni si utilaje a acestui constructor de autostrazi ROMAN. Singurul.
Cu ocazia asta am vazut si eu ptr prima oara o masinarie de turnat rigole, dar si sfredelul de piatra cu cap rotitor aflat in plina actiune la Lilieci e spectaculos. Pozele de ambient cu 'cerberii' patrupezi din santiere reusesc si ele sa umple atmosfera descrisa.
M-am uitat ieri la reportaj, m-am uitat din nou in dimineata asta, si probabil o sa-mi doresc sa-l mai parcurg o data spre dupa-amiaza. Felicitari inca o data ! Impreuna cu Rocklee & Flashu formati o triada de hunedoreni inimosi :cheers:
Common sense will get you far !

whitedove


tmbio

Ce șanse să se inaugureze ceva anu asta ?Ca vad ca trag tare

perfidus

^Vezi aici sinteza autostrazilor, datele despre loturile LD4 Ilia-Soimus si LD3 Holdea-Ilia. Nu sunt sanse reale sa se deschida ceva pe aici anul acesta.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

rocklee