Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 17 Guests are viewing this topic.

florin74

Quote from: Ionut on July 12, 2013, 01:05:17 PM
Contractul de pe lotul Alpine din Centura Brasov a fost reziliat. Sursa secreta, stiti motivul.

Confirm ca nu se mai lucreaza, am trecut ieri prin zona, liniste si pace....

ciprebbe

Hai sa avem si ceva vesti mai bune pe ziua de azi
Centura Valcele - Apahida (Cluj Napoca Est) 09.07.2013 se lucreaza bine si se avanseaza























Sursa SSC , user Staude6. Merci
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

phb2

Quote from: Ionut on July 12, 2013, 01:05:17 PM
Contractul de pe lotul Alpine din Centura Brasov a fost reziliat. Sursa secreta, stiti motivul.
Décision logique.

tigrel58

Am trecut azi la ora 12 pe lotul Alpine aferent centurii Brasov.
Nu am facut poze - nici nu mai aveam ce sa pozez.
ORDINE DESAVARSITA - au disparut toate utilajele (a ramas un mini excavator de prasila, probabil defect), cabina paznic montata, om la datorie, in cel mai pur stil german / austriac. Totul maturat, curat, toti participantii la trafic de pe E 574 disciplinati pe ocolitoarea santierului.
@phb2: decizie logica, nu mai incerc sa te contrazic, eu sunt aici, tu esti acolo.

alecu26

logica mea imi spune ca in maxim 1-2 ani urmeaza si FCC.

Nu prea merge ca o asemenea gaura sa lase neafectat firma mama. Deja FCC a facut pasi foarte mari in diversificare si impartirea pe tot felul de divizii (gen servicii publice in foarte multe orase), dar e nasol oricum.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


savagedanyro

Maine merg pana la Otelul Rosu din Timisoara. E deschisa centura caransebes ?

Multumesc

TIMISOARA 2021 !

schluppi

Portiunea de centura care te intereseaza daca mergi spre Otelu Rosu este deschisa

savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

marius_ar

Experiment: cat dureaza sa traversezi Aradul pe Centura Nord (veche)?
In cursul saptamanii, ora de varf (16:00), 13.5 km...

http://www.youtube.com/v/OZYO-gc5P7U

Eu nu inteleg cum rezista cei cu tirurile... care sunt obligati sa circule pe acolo!
De buna voie si nesilit de nimeni :) si in cunostinta de cauza, am inceput sa-mi pierd rabdarea (si nervii).

sebba

Pai numai din cauza celor doua treceri la nivel de la CET se pierd intre 30 si 45 de minute, uzual.
Multi tiristi intreaba prin statie cum se circula si daca le permite programul prefera sa stationeze prin vreo parcare pana se mai elibereaza zona.
Din pacate nu se mai poate numi experiment, e ceva ce se intampla constant.
Si nimeni nu mai zice nimic de lucrarile la pasaje. Pasajele Jimmy Hoffa, nimeni nu stie ce e cu ele... :(
Sailing away! S/Y Haimana

user201

@marius_ar
Pe centura aia, pe sensul Nădlac-Păuliș mergi doar dacă ești prea calm în ziua respectivă și simți nevoia să te enervezi. Cine are mașină mică merge mult mai bine prin oraș decât pe acolo.

bogdymol

#762
@marius_ar: Ai fost norocos. Ultima data cand am trecut pe centura nord, in zona cu CF spre Deva am stat 1 ora doar acolo. Lucrau la reabilitarea trecerii la nivel cu linia de tramvai din zona, iar circulatia unui Drum European a fost deviata pe un drum incropit pe loc pe câmp... neasfaltat...



Se circula atat de fluent ca am avut vreme sa ma dau jos din masina si sa fac poze:





Uitati ce frumos arata pasajul nefinalizat:





Si o urare pentru politicienii de la conducerea tarii (indiferent de partid) care nu isi dau interesul pentru finalizarea pasajelor:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


alecu26

in toata agitatia cu Sebes Turda si atribuirile de loturi pe lugoj deva s-a trecut neobservat ca centurile alesd, stei, bacau, tgm s-au mai amanat putin.

Se pare totusi ca Mihailesti nu s-a amanat.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).