Conexiunile multimodale Bucuresti-Aeroportul Henri Coanda

Started by nirolf, October 18, 2016, 04:21:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frunzaverde

Tabela e legata la IRIS. Care IRIS nu e legat la centralizari electrodinamice direct (la alea electronice, din cate am inteles de la @motor, da). Baga IDM-ul datele in  IRIS manual.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dan tm

Tabela e legata la IRIS? d-aia 7036 si 1773 fac cruce la linia 5?

tom_sawyer


etravel

@tom_sawyer, putea sa urce si prin cladirea aeroportului, pe scara rulanta, nu sa se chinuie cu bagajul pe scarile fixe.

subway


frunzaverde

Omul venea de la centrul de testare COVID, care e afara, jos (si vorbeste despre test). Acolo n-ai cum sa ajungi accidental. Signalistica spre statia de tren din terminal e absolut ok, n-ai cum s-o ratezi nici daca vii de jos (interne + benzile 4/5) nici daca vii de sus (benzile 1-3).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

etravel

Quote from: frunzaverde on May 08, 2021, 06:51:52 PM
Omul venea de la centrul de testare COVID, care e afara, jos (si vorbeste despre test).
M-am uitat fara sunet (castile erau la doua camere distanta) si am ratat comentariul, dar si drăcuiala aferenta. :lol:
In rest, daca vii dinspre centrul respectiv de testare, care se vede si in imagine, signalistica e fix zero. O sa imprumut un GoPro zilele astea, sa refac traseul omului.

tom_sawyer

#2197
O filmare mai recentă, publicată pe 01.04:

Călătorie cu săgeata albastră RE 10723 pe ruta București Nord - Aeroport Henri Coandă



Pe la min. 6:20 începe sarabanda gunoaielor împrăștiate pe câmp, iar de la 9:30 cea a mormanelor de traverse alandala (+vegetație tăiată și nestrânsă) de lângă stația Mogoșoaia.

Poate citește cineva pe aici (MT, CFR, Garda de Mediu...) și rezolvă până la Campionatul European.

etravel

Quote from: tom_sawyer on May 09, 2021, 04:50:42 PM
cea a mormanelor de traverse alandala (+vegetație tăiată și nestrânsă) de lângă stația Mogoșoaia.
La ani de zile de la refacerea liniei Campina - Predeal au mai ramas pe ici-colo mormane de traverse nereciclate. Cat despre vegetatie, nu iti e suficient ca au taiat-o, mai vrei sa o si stranga?  :lol:

fulger nc

Daca nu au de gand sa le gaseasca uz ..macar cumparau un concasor si se apucau sa vanda material de umplutura.

frunzaverde

S-au sortat, si luat cele "semi-bune" de mult de-acolo... Ce e acolo e rebut.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

tom_sawyer


tom_sawyer

#2202
Primele trenuri la Patinoar PO aparțin Regio Călători

Astfel, începând de marți, 1 iunie, patru dintre cele nouă perechi de trenuri ale Regio Călători care circulă pe relația București Nord-Aeroport Henri Coandă vor avea opriri și la Patinoar PO. Acestea sunt următoarele:

La dus

R-E 16049  9:50 București Nord 10:07 Patinoar PO

R-E 16051  11:10 București Nord 11:27 Patinoar PO

R-E 16053  12:30 București Nord 12:47 Patinoar PO

R-E 16055 13:50 București Nord 14:07 Patinoar PO

La întoarcere

R-E 16048  10:33 Patinoar PO 10:56 București Nord

R-E 16050  11:53 Patinoar PO 12:16 București Nord

R-E 16052  13:13 Patinoar PO 13:36 București Nord

R-E 16054  14:33 Patinoar PO 14:56 București Nord

https://clubferoviar.ro/primele-trenuri-la-patinoar-po/


LE: Și Transferoviar a introdus opriri la PO:



TFC

AndreiB

Ce stupid sa lasi OTF sa isi stabileasca singurii orarul, in loc sa impui o cadentare centralizata.

frunzaverde

@AndreiB : Este o cadentare centralizata - la 40 de minute fix e cadenta. Problema e ca trasele cadentate sunt luate aleator de ce operator a avut chef.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!