[CT] Retail

Started by Harry, December 18, 2013, 06:20:57 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

De ala de la sala sporturilor nu-mi amintesc. De ala din Tomis 3 da, avea sigla cu elefantul dupa care a fost cumparat de Ahold si au schimbat cu leul de la Food Lion. Eu traiesc cu impresia ca dupa anii '90 in Tomis mall era un magazin de electronice si electrocasnice sub sigla Carrefour. Tot in Tomis imi amintesc cum era tot in anii '90la etajul 1 parca pe holl calculatoare conectate la internet (cred) si toata lumea se adunase ca la circ. Dupa aia la cativa ani au exploadat net cafeuri la fiecare colt de strada (exagerez putin)

kitsune

Acum e un magazin acolo, Zoom ceva. Dar clădirea arăta altfel, parcă (să nu mă înșel) era ceva cinema de copii, sală de video, ceva de genul ăla. Peste drum era un alt cinematograf, a devenit discotecă ulterior, pe lângă restaurantul Măcelăresc (?), parcă așa îi spunea.
La Tomis electronicele erau la ultimul etaj, apăruseră televizoarele color și stăteau "gospodinele" cu sacoșele in mână să vadă ultimul episod din Eșclava Ijaura. Dar parcă nu Carrefour, alt nume (bine, la un moment dat, în vremurile alea de haiducie, se vindeau mărfuri în regim.de consignație)
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

 In cursul zilei de astazi a fost emis certificatul de urbanism pentru



METROPOLIS INVESTIŢII IMOBILIALE SRL PRIN DUMITRU BOGDAN IULIAN   DE 1033/1 (-), loc. Constanţa, jud. Constanţa, România   DEVIERE REŢEA DE CANALIZARE PLUVIALĂ


Este vorba de lotul de teren adiacent centrului comercial existent. Reamintim ca in concordanta cu anunturile din trecut, dezvoltatorul  are in proiect extinderea centrului comercial cu un corp nou de 40.000 de mp, discutam astfel de aproape o dublare a suprafetei parcului de retail.

Harry

^^
Extinderea va fi in locul KIKA si strip mall


Harry

Restaurantul Albatros (Ciuperca) devine Mega Image

Harry


Harry

JYSK Constanta 3, Piata Abator


Harry

Va imparti spatiul cu primul Carrefour Express din Constanta


kitsune

Vrei să spui al treilea (cel puțin). Unul e pe la CET, unul în Tomis Nord, parcă și la Antoniade era unul
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

Alea nu sunt market?

kitsune

#385
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

Ha, habar nu  aveam.

kitsune

Quote from: Harry on August 21, 2020, 11:45:32 AM
Se grabesc cu Hornbach. Au depus care un set de acte in acelasi timp si la primarie si la mediu. Cred ca prin octombrie ar putea incepe treaba.

Prin octombrie... Dar nu ai menționat anul. E deja 2021 și în locul silozului e tot același pietriș nivelat.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

Au mai scos niste acte recent. Sunt si niste utilaje parcate acolo...

Harry

Se extinde Vivo!
   SC TRIPONT INVEST   AUREL VLAICU (B-DUL) nr. 220, loc. Constanţa, jud. Constanţa, România   ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL EXTINDERE MALL D+P - CONSTRUIRE IMOBIL BIROURI P+5E ȘI AMPLASARE BARIERE PARCARE ȘI PANOURI PUBLICITARE