Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

papibabone


dr4qul4

Pai mai au buda, car nu poate fi receptionata pentru ca nu este gata. Fara apa nu este functionala. Dar nu poti folosi buda, iar la cat de lunga e autostrada nici nu ai nevoie. Si autostrada e gata.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Progresul ala este defazat. Este raportat de constructor si certificat de consultanta. Dar nu este "la zi", are o anumita vechime deja. Nu este de azi sau de ieri, probabil ca este de la finalul lunii ianuarie sau inceput de februarie, are sigur 2-3 saptamani.

voicul

Pana la urma de ce nu au adus apa la buda la CIC? Nu e in zona?
Stiu ca se tot zice de ceva vreme de problema asta.

ciprebbe

Nu este apa. S a forat si s-a ajuns in saramura de la Ocna Mures.
Se va aduce apa de la Decea, dincolo de nodul de pe lotul 3, aprox 6km unde e Muresul la 2 pasi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

Se stie a cui este vina pentru asa ceva?
Cine va suporta costurile? (ma gandesc ca o teava de 6km nu a fost pusa in contractul initial)

luc

^Pentru SF s-au facut foraje sa se vada daca exista apa? ... de aici incepe povestea

nrb

# 14 zile de la terminarea ST3 și ST4 și cnair nu deschide circulația!

AkaManah


mihaihedes

#numairezist Problema e tocmai asta că rezistăm. Dacă toată lumea rezista pot face ce vor ei. Daca nu am mai rezista ar deschide și lotul 2 așa cum e 🤣.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


Mersul trenurilor

Oare e zapada pe loturile 3-4 ?  O:-) daca e zapada nu are rost  numaratul zilelor  :lol:  :yawn: pare o scuza mai valida pentru ei...  :o

voicul

Chiar daca e zapada:
1. Intra firma care are castigat contractul de deszapezire.
2. Pana sa intre, saptaman viitoare se topeste.

Stefan01

Sa vina primavara si sa se dezghete si santierele patriei. Pana una-alta, pe lotul 1, avem:

1. Intersectia dintre A10 si DJ 107C (in apropiere de baltile private de pescuit) - au inceput sa iasa din pamant cu structura viitorului pod




2. Intersectia cu DJ 107 C (zona Limba si trecerea peste Raul Mures)






Pozele sunt realizate cu telefonul mobil, spre seara.

TibiV

Quote from: Stefan01 on March 01, 2018, 09:35:55 PM


Vad eu crucis sau s-a mai cofrat "partea cuperioara" a inca unei pile pe malul stang ?!?!....
(Astept ajutor de la cine imi poate spune care este denumirea corecta a "orizontalei de deasupra" in cadrul "T"-ului unei pile...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

yetiman

@dinamogabry - da, este un strat subtire de zapada pe L3 si L4
Exact asa cum se vede in pozele de mai sus, de pe loturile alaturate.
Nu e (si nici nu a fost) viscol. O zi cu temperaturi peste zero grade si asfaltul va fi negru din nou.  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu