[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Earthchild

Din filmarea lui Alin văd că între A1 și Mogoșoaia partea carosabilă se află într-o stare inacceptabilă de degradare, nu e segmentul ăla inaugurat pe binder de ministrul Cuc?

panzer

Exact. Acela este sectorul A1-Dn7, in trecut al lui DeltaACM.
A fost inaugurat fara uzura. Initial trasat cu Galben. Acum l-au trasat cu Alb, adica definitiv.

Sorinus

Sa pună uzura pe 10km e o gluma. Și totuși nu înțeleg de ce nu o fac. În rest, indicatoare și parapeti, pot pune cu o echipa DRDP.

Puffyk 1

Stie cineva ce se mai intampla cu mega lucrarea de la A1?
Turbogiratia este in continuare blocata, virajul la dreapta nu s-a implementat.... Imi scapa mie ceva sau s-a reinstaurat dulcele stil romanesc?

lone_wolf32

Nici parcarea de tiruri nu e deschisa

Zilele trecute se lucra in giratoriu si parca si pe partea cu socar

carutasul

și azi era o echipă de marcaje pe sensul spre Otopeni, cred că pe zona care nu e în contract adică de la benzinărie spre pod. Dar altfel nici o schimbare...

carutasul

Azi am avut o treabă la Otopeni, prilej cu care am avut ocazia să văd centura full de mașini în toată splendoarea ei.
Pe sensul către Otopeni (dinspre Bragadiru) pare că cele două giratorii de la Chitila formează un blocaj destul de serios care se transmite până la Chiajna. Și fără nici un sens pentru că pe sensul ăsta se poate face liniștit o bretea pentru direcția înainte, e și spațiu, nu sunt zone de interes pe partea respectivă, chiar nu înțeleg de ce le lasă așa...
La întoarcere am avut ocazia să văd ce se întâmplă dacă un camion se oprește în turbogirația de la Otopeni. Haos. ambele benzi full până aproape de podul de la Mogoșoaia... Poate am avut eu ghinion că la întoarcere mi-a trecut calea o pisică neagră, dar nu cred că e de la pisică :)

lone_wolf32

Au deschis parcarea de tiruri de la A1... erau cateva camioane deja acolo... utilajele constructorilor inca erau si ele pe acolo

Maverick98

Aveți idee ce se construiește fix lângă acea parcare? Am trecut acum câteva zile și erau câteva buldozere care au înlăturat stratul vegetal.