[SB] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Sibiu

Started by Ionut, March 09, 2018, 07:15:03 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

age008

E gata și etajul 3, se lucrează la terasă și la interioare (inclusiv după mizul nopții de câteva zile).

Redox

age008, mulțumesc de update.
Cum se circulă în zonă, au terminat lucrările de reabilitare a străzilor "dintre blocuri"?

gruiarew

Au terminat pe dracu. Au făcut o spoială, cred că mai trebuie un strat. Bineînțeles că-s urcate mașini peste tot și unde e colț e "mușcată" bordura. Nu știu cu ce s-au urcat pe ele, dar unele sunt ciupite deja.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

age008

#48
In zona Ostirii, Taberei lucrarile par incheiate, si-au strans "jucariile" si au plecat. Strict in zona asta (aka "str. Viespei") nu e gata, am inteles ca nu mai fac nimic pana nu termina cu parcarea etajata, iar ce e facut se vede ca e proiectat din birou, cu trotuare care dau in balcoane construite la parter (cu autorizatie, deci ar fi trebuit sa se stie despre ele).
Acum pare ca trag tare in zona Luptei/Infanteristilor.
De circulat se circula prost, parcarea e plina aproape la orice ora, inclusiv pe o banda de drum, unde permite tubulatura lasata, si cu capatul drumului care da in bolovani nu ai cum intoarce, cateodata trebuie iesit cu spatele.

gruiarew

Și pe Greierului s-au bagat cu trotuarul în scara blocului. A fost articol pe Turnul Sfatului. Acum am văzut ca au reparat, au taiat din balustradă.  Asta pe o parte.

Pe cealalta parte e plin ochi de mașini peste tot și să vrea să lucreze nu au cum.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

age008

Avans de 3 luni la lucrarile de constructie a parcarii etajate.
Posibil sa fi vazut deja, dar pun si asta aici:


Si niste imagini:








Sursa 1.
Sursa 2

gruiarew

Mulțam de update. No, așa mai merge treaba. Totuși nu am priceput cum o să fie cu accesul? Că dacă e plata / oră mi se pare stupid, nu e absolut nimic în zonă care să motiveze plata cu ora...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dumbravaandrei


probabil ca o sa fie ca la cluj... plata cu ora si optiune de abonamente pentru riverani

adiarc

din nou Geiger isi respecta blazonul..ar trebuii cu siguranta acordat punctaj in plus pt realizarile la timp,sau mai devreme
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

danvoicu

Subscriu si eu la acordarea de bonusuri sau favorizari ale firmelor care isi respecta sau dau in avans o lucrare.
Pentru toate celelalte :MALUS de 1000 de ori.

age008

N-am mai postat nimic de mult timp despre parcarea din Hipodrom pentru ca s-a lucrat la interior. De curand au inceput sa fie instalate elementele de fatada, de o frumoasa culoare verde.



Practic, nici o deosebire fata de imaginea din proiect /s:

age008

Așa aratată parcarea azi, 8 decembrie 2021. Se urcă pământ pe terasă, erau și niște rulouri de gazon lângă parcare, bănuiesc că vom avea terasă înierbată.





Nu știu ce s-a întâmplat cu postarea de mai sus, a șters Imgur o poză de-a mea, nu înțeleg de ce și nici nu pot să mai editez postarea.

TibiV

O postare poate fi editata timp de maximum 24 de ore de la publicarea initiala...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gruiarew

@age008 au terminat de asfaltat străzile / aleile? Sau tot baie de nămol se face în zonă?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura