Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

rocklee

 :) :D

imagini de la sapatura de langa deneu ...a vitoarei pile de la viaductul sebes ...

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

stalpul care asteapta ...sal ridice guvernu ...din iarba ... (GPS)


imagini de la nodul Alba Nord ...las imaginile sa vorbeasca ... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader



TibiV

#18979
^ Ultima poza. WOW !!!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

asta mă gândeam şi eu :) Sunt fantastici oamenii ăştia că pe de o parte au o mie de angarale în urmă dar pe de altă parte merg cu lucrările principale înainte fix cât să nu poţi zice nici un moment că e imposibil să termine :)

ddfab

nu au conectat breteaua pentru deviere la DN nici la giratoriu, nici langa pod. este doar balast stabilizat. asfaltul mai asteapta, mai ales ca au relocat din zona nodului toate utilajele necesare asternerii asfaltului( finisoare si compactoare), deci... mai asteptam...

bdragos2

Asa de obisnuit am fost sa nu se faca nimic la pilele de langa CF incat nici nu am observat din poze schimbarile pana nu am citit comentariul lui TibiV  :lol:

nicolaem

multumim rocklee inca o data.
ce noroc pe tine sa traiesti in Romania.

in 2021 o sa faci ultimele poze pe santier A10, apoi poate te muti langa casa la tunel pe LD (2022-20xx).
In total vei avea aproape 20 de ani de activitate continua pe santiere de autostrazi intr-o raza de doar 50km de casa.

rocklee

#18984
 :D  :D

  (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



legatura bretelei cu gitatoriuldin centura ALBA IULIA ...inca ne finalizata ... :o


(GPS)



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)




Powered by API/PUM imgur uploader


voicul

Cat progres.  :shocking:

Macar devine clar cum se deviaza DN1.

gdo

Foarte multa apa in santier, a plouat f mult, surprins sa vad ca au turnat suprtraversarea DN de la Alba Nord si ca la structuri se vad mici progrese si pe vremea asta ploioasa...cat ghinion sa ai ca atuncea cand se mobilizeaza constructorul sa nu ne ajute vremea... :))) pe cand se face vreme frumoasa nu mai au italienii chef de munca  :lol:

In alta ordine de idei, Aktor a facut ceva plati catre Retter ;)

Duta C

@rocklee ai inceput sa faci provincia  :D.Eu unul nu pot decit sa iti multumesc. :) :p

Duta C

@AlinC....multumim...neobosit si tu ca rocklee....va trec in galeria @namstare.ro :p :p