News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

frunzaverde

Quote from: horeaa on April 11, 2014, 07:00:18 PM
Corect, Italia :)
Dar unde? Va ajut un pic ... "paradis"

Pai nu prea mai e nimic de ghicit... SP50, se vad lacurile Agnel si Serru adica asta: http://goo.gl/ONV0Rc

Alta poza (daca mai ai).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

horeaa

Da, acolo ii, zona Gran Paradiso, merita vazuta daca aveti ocazia!
https://www.google.co.uk/maps/@45.474838,7.146447,3a,75y,198.29h,71.08t/data=!3m4!1e1!3m2!1sjv7rnA305e_Wfccs1ZbR5w!2e0!5m1!1e4

Mai am poze dar trebe sa caut si nu am timp acum! O sa mai pun in zilele urmatoare.

dr4qul4

Daca tot veni vorba de paradis, pun eu una.



pPoate de data asta nu nimeriti tara din prima. Oricum, pt asta trebuie locatie exacta :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alinuttt

Doar in Africa sunt astfel de baraci care se observa jos in  stanga pozei...Fapt pentru care tin sa  cred ca vorbim despre o tara din Africa.Nu  gasesc un indiciu  prin care sa gsesc tara,macar Africa sper sa fie....Tara nu o pot ghici nici drumul...

bond

m-aș risca să zic că e o țară mediteraneană, cel mai probabil croația sau muntenegru. nu sunt destule indicii pentru localizare exactă :D
și nu mi se pare paradis (eventual pun eu o poză cu un paradis, 0% șanse să fie ghicit :) )

dr4qul4

#980
Nu e Africa. Si nu sunt baraci!
Asta e tot farmecul zonei.

Edit. E mediterana. Nu e nici croatia nici Muntenegru.

Poza e facuta de mine dupa ce m-am chinuit cu un rent a carn de 1,4 si 75 cp cu 4 persoane in ea. Si vreo 20 min de mers pe jos!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alinuttt

Grecia sau Slovacia ca Bulgaria nu cred ca e.

doryan93

Imi vine sa zic Spania.

dr4qul4

Grecia.

Desi nu pare.

Nu am glumit cu partea cu paradisul. Majoritatea baracilor de acolo sunt vile de lux, mici dar cu piscina si cu un interior cum nici in filme nu vezi.

Daca vreti mai pun poze ca indicii.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alinuttt

E  pe o insula?Centrul greciei daca nu e pe insula.

dr4qul4

Daca spun va fi prea usor.
mai bine mai pun o poza din zona:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alinuttt

E din mijllocul greciei pentru ca acei munti...in insule sunt mai mici.

dr4qul4

O mica parte de paradis.


Palmieri :shocking:

Poza asta e facuta la 70-80 de km de cea cu drumul care trebuie ghicit. Dar nici ala nu se afla la mai mult de 15-20 km de mare!

Asa ca centrul Greciei cade.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

frunzaverde

#988
E intre Sitia si Palekastro, in Creta. Am fost pe-acolo, foarte frumos. Am plecat de-acolo cu toxiinfectie alimentara (spitalele grecesti sunt groaznice), da' asta-mi trebuie daca intru in toate tavernele.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dr4qul4

Creta da.
Palmierii (de fapt o intreaga padure) sunt din Vai beach (aproape de Palekastro). Cica ar fi singurii salbatici din Europa.

Insa drumul ce trebuie ghicit nu este intre Sitia si Palekastro.
mai pun odata poza
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024