News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panda80

Poate fi A8 undeva pe langa Bernau am Chiemsee. Altceva nu prea are ce sa fie, e autostrada (dupa borna kilometrica), e in Germania si e fara banda de urgenta...

ciprebbe

E intradevar A8, nu e deloc aproape de 93, bogdymol iar Panda80 a pus punctul pe i ( sa nu zic ca aproape a fixat coordonatele GPS)
Era si kilometrajul vizibil in poza ( distanta pana la Munchen).
Next one pls !
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

panda80

Avand in vedere ca eu nu mai intru pana duminica seara pe forum, poate sa puna Bogdymol o poza, oricum el a ghicit primul autostrada. Apoi o sa mai pun si eu, mai am destule poze interesante pentru acest topic.

bogdymol

Eu zic pas de data aceasta. Maine nu o sa prea am acces la net. Cine vrea e liber sa puna poza.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Una mai veche,
indiciu:  data e reala.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pasadia

Te cred in legatura cu data. Din cauza asta eu inca nu am schimbat cauciucurile de iarna.

Si poate tot din cauza ca mai sunt sanse sa urc spre Predeal am impresia ca asa arata DN1, dinspre Brasov spre Predeal. Insa cum nu identific curba cu exactitate...

iulius

seamana putin si cu V.Oituzului dar presupun ca este in judetul Brasov, cred...

pasadia

E posibil sa fie si DN11 pe la Oituz. Intre Brasov si Predeal nu sunt curbe la dreapta in cursul carora sa se termine a doua banda pe urcare (sunt 2 portiuni cu 2 benzi pe urcare, ambele se incheie cu curba la stanga). M-am gandit si la portiunile cu 2 benzi pe urcare dinspre Comarnic si Posada, insa acolo nu exista brazi. Din acelasi motiv pica si Valea Bogatii, acolo e padure de foioase data fiind altitudinea mai mica.

ciprebbe

@pasadia - nu e DN 11
@iulius -  nu e in jud Brasov.....

Macar cautati in tara care trebuie :p, deci e poza de la noi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

DN 17 spre pasul Tihuta?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

#896
Tinand cont de data si de calitatea buna a drumului (asa pare) sa fie DN1 pe Piatra Craiului? Parca atunci era deja finalizat.
Zapezi din astea am mai prins pe Bucin la acea data, dar nu cred ca in 2005 era drumul modernizat.

ciprebbe

Nu e pe Piatra Craiului, acolo unde se trece primadata de la 2 benzi la 1, pe urcare, e mai ingusta valea iar mai sus unde se trece din nou de la 2 la 1 nu sunt copaci :D .
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Pai oare ce a mai ramas?  :D

DN 1A inspre Cheia sau pasul Gutin? Ma dau batut, in perioada aia nu erau asa multe drumuri de munte modernizate, DN 15 in zona Borsec nu cred ca era terminat, DN12C spre Bicaz era praf si pulbere si astea nu prea au 2 benzi pe urcare, DN 73 spre Campulung nu pare sa fie cum nici DN1C pe Meses.

ciprebbe

Chiar nu stiu ce aveti cu drumurile de munte.
Va fi o surpriza criminala cand veti gasi locatia.
E fix unde nu va asteptati :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe