News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Inca una (nu e facuta de mine).


savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

MRS

Liechtenstein ‎Liechtenstein ‎Liechtenstein ‎ 8)


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

iuli

Exista ceva de genul asta in Muntenegru dar bradul din spate si forma drumului nu imi aminteste exact de locatia la care ma refer.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

frunzaverde

#665
E pe drumul elvetian 3 la granita intre Italia si Elvetia. Se vede Castelmur in stanga.

L.E. Punctul exact e asta: http://goo.gl/maps/XzJ06 (masina este unde e pinul cu B).

My turn?

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

alecu26

Romania? Cu toate ca ma deruteza linia dubla galbena de pe mijloc.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bogdymol

Eu zic ca e peste ocean... SUA sau Canada?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Quote from: frunzaverde on August 08, 2013, 10:18:46 PM
L.E. Punctul exact e asta: http://goo.gl/maps/XzJ06 (masina este unde e pinul cu B).

Acolo este. :) Posteaza daca ai ceva...

panda80

Suedia undeva in zona de vest a tarii, spre granita cu Norvegia?

frunzaverde

Quote from: bogdymol on August 08, 2013, 11:53:06 PM
Eu zic ca e peste ocean... SUA sau Canada?

Corect, SUA.
Dar unde? Indiciu 1:


P.S. Suedia e usor de ghicit. Asfaltul are compozitie foarte diferita de restul Europei - este ori un gri foarte deschis si destul de grunjos, ori roz-mov deschis. Eu unul n-am mai vazut asa asfalt pe nicaieri. Iar in Norvegia, drum de genul ala s-ar numi drum european si ar avea 5 tiruri unul dupa altul (cam ca DN7-le).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Archi

Intervin si eu cu o poza. Succes!



Scuzati claritatea. Poza este facuta din mers cu telefonul

Sargon1806

#672
Mai ghiceste careva vreun drum pe aici? Ca asta e deja a treia poza care nu stim de unde e (pe langa faptul ca s-ar incadra mai degraba la "Ghiceste campul") si stiu ca intai clarificam una, apoi treceam la cealalta :) Zic si eu, nu dau cu parul :)

Archi

Poza este facuta de pe marginea drumului.

Indiciu: Ar fi trebuit sa traca o autostrada prin zona aceea

vancouver

Quote from: Archi on August 26, 2013, 09:52:34 PM
Poza este facuta de pe marginea drumului.

Indiciu: Ar fi trebuit sa traca o autostrada prin zona aceea

Daca e din România, presupun autostrada A3-Bechtel, sector 3c. Deci posibil sa fie lacul de la Suplacu de Barcau in departare, asadar poza sa fie de pe DN19B.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.