Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 13 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

Nu este chiar o premiera.Au lucrat si altii pe noapte, au asternut stratul de uzura pe ninsoare in decembrie la nodul de la Sibiu cu un utilaj special de incalzit suprafata fix inainte finisorului.

Felicitari pentru filmare si pentru UMB. Ii astept si pe A0.

reed

Si sa nu uitam ca iluminatul functioneaza deja la pod (probabil prin generatoare)

ingWTG

Am trecut mai devreme pe langa sediul UMB de langa Adjud si am vazut 3 sau 4 finisoare parcate , de capacitate mai mica , fara poze din pacate , s-a suparat agentul de paza pe mine cand a auzit ca as dori sa fac cateva poze.

horatiu.cosma

Mini-vacanță până marți inclusiv.

mirceaeliade

https://www.digi24.ro/stiri/economie/lucian-bode-am-vesti-bune-pentru-soferii-romani-1390521

>cei 17 km de autostradă au în acest moment **un progres fizic de peste 95 la sută**. Asta îmi dă speranță că până la sfârșitul anului putem inaugura primul tronson de autostradă din Moldova!", a afirmat ministrul transporturilor.

Chit ca e umflata cifra de 95% e bine ca e aproape de 100

dacianova

Exprimarea lui Bode spune tot: "Asta îmi dă speranță că până la sfârșitul anului putem inaugura primul tronson de autostradă din Moldova!".
E clar, se va deschide la anul în primăvară! Ceea ce spune el este pentru alegători!
E clar că mai au de lucru și nicio șansă să termine anul acesta.

hefaistos

Pui pariu? Eu am pus pariu ca se deschide cel putin partial pana in 20 decembrie.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

dacianova

Eu pun pariu pe 100 lei. Dar nu pe parțial ci pe total. Bode nu spune de parțial. Dacă pierd, virez banii la API.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Bachus01

Eu fac pariu la cota 1:2 ca nu vedem nicio deschidere totala . Unii uita ca este campanie electorala . E suficient sa te uiti la declaratiile din vara . Vremea nefavorabila , temperaturi scazute maxim o deschidere partiala trasa de par dar nici asa nu cred.

In plus sau mai rarit utilajele si muncitorii de pe santier .

dacianova

@TibiV plătesc n-am nicio problemă singura condiție să nu fie deschidere parțială. Sau hai să zic altfel: dacă se deschide total lotul A7 pe ambele sensuri îmi achit datoria. Bucata DN2 - DN15 nu intră în calcul.

TibiV

Am inteles acum...

Pacat.
Erau buni banii aia in contul API...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Deschidere partiala sau totala...conteaza mai putin. Sunt detalii pt politicieni in campanie.
Fac eu pariu ca se va deschide partial.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

horatiu.cosma

http://www-old.anpm.ro/upload/145140_AnuntPloiesti-BuzauSA.pdf

CoveAdrian, de ce se supune evaluării adecvate, că parcă nu intersecta arii protejate? Asta e o veste nasoală, în mod normal evaluarea adecvată durează minim 12 luni, trebuie studiat 4 sezoane consecutive etc.

rota

"Comisia Europeană - CE a aprobat, astăzi, 26 Octombrie 2020, proiectul major de infrastructură rutieră,,Varianta de ocolire Bacău".
Proiectul a fost transmis de către Ministerul Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor împreună cu CNAIR, în calitate de beneficiar al finanțării nerambursabile alocate în cadrul Programului Operațional Infrastructură Mare 2014-2020, la data de 22 Noiembrie 2019.". Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!