Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 21 Guests are viewing this topic.

TibiV

#9435
@Raducu Popa

ceva 118 km in 18 min?!?!...

(Iarasi jos palaria! Ar fi pacat sa nu-ti postezi tu insuti munca ta de 118 km...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mirceaeliade

Cand te uiti la filmarea de 120 km te ia ameteala cand ajungi la "cocoasha".  Cred ca jmekkkerii care vor trage cu 230 km/h pe acolo o sa trebuiasca sa tina foarte bine de volan la intoarcerea de 180 de grade, altfel si-i vor lua-o pe cocoasha.

milo1981

#9437
Ploiesti - Buzau, poza din satelit - 10.04.2023:


Buzau - Focsani:


Nodul de la Râmnicu Sărat cu primii kilometri asfaltati:


"Cocoasa" de la Focsani
autoMinder - aplicație de management a parcului auto

Earthchild

Cred că la "hernia" de la Focșani vor trebui limitări de viteză de autostradă urbană, la ce curbe sunt acolo.

reed

Raza era parcă de 4 km,nu cred că trebuie nici un fel de limitări

Ionut

Nu trebuie limitări, curba e imensă.
Bine, la noi orice e posibil. Asta mai lipsea, o limitare frumoasă pe cocoașă.

Earthchild

Atunci mă bucur că nu va fi cazul, dacă de la sol se vede altfel.

elphax

Vor respecta limitarea de viteza cum respecta regulile pe DN2. Sa fim seriosi, vedem si pe A10 cum se respecta limitarile. Mai bine sa nu fie deloc

Stef

#9443
Nici măcar condițiile nasoale nu limitează viteză pe A în România. Am pierdut șirul situațiilor cu torențiale de nu vezi la 100 metri și tot cu 130+ se mergea pe A3.

Eu sunt curios dacă trebuie să mergem acei 10 kilometri sau câți or fi cu volanul înclinat sau trebuie să facem corecturi la fiecare câteva zeci/sute de metri. /s  :lol:

Ionut

Haideți vă rog frumos să nu aberăm.

danpandrea

UMB a asfaltat și la sud de râul Râmnic sau e o iluzie?

NoWords

#9446
@Stef In teren e putin diferit, nu e nevoie sa ai volanul non-stop inclinat  :lol:

Un mic update: Aseara venind dinspre Bucuresti, furnicutele treceau fara oprire pe E85, cel putin in zona Focsani.

pelan87

@danpandrea
Sambata am filmat acolo, poti vedea filmarea in postarea de aici, de la min. 4:50. La acel moment era doar emulsia, nu stiu daca intre timp au asfaltat, sau daca au intrat deja in vacanta. Cineva spunea ca vor lucra pana vineri la pranz, desi mi-e greu sa cred ca vor lucra in Vinerea Mare.

pelan87

Autostrada A7, Buzău - Focșani, Lot 1 (UMB) filmat complet, 08.04.2023

Zero activitate in santier, dar filmarea este realizata sambata dupa ora 17:00, asa ca este explicabil.


dr4qul4

nu cumva prima curba (la dreapta) va avea limitare la 120? Sau chiar 110?
Pare destul de stransa.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024