Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

Senerslav

Multumesc nespus pentru munca depusa :)

RobertH

@Sagitarius Plansa mai detaliata cu nodu Adjud decat ce am pus pana acum nu e dar e plansa asta cu pasajul peste CF:




Powered by API/PUM imgur uploader

Skynick

Se intelege ca drumurile locale relocate cad tot in sarcina constructorului?

RobertH


Mascarpone

@RobertH eu sunt curios cum arata lucrarile de arta la giratoriul suspendat tot la Adjud

RobertH

Poduri simple. Nu va fi toata giratia suspendata.







Powered by API/PUM imgur uploader

pelan87

Intre noul giratoriu care se va construi odata cu nodul Adjud la intersectia DN2 - DN11A si portiunea de DN11A dinspre Adjud spre Onesti ar fi extrem de util un drum de legatura. Dar se pare ca nu a fost prins in proiectul A7.

Ma refer la un astfel de drum:



Ar fi cam 2,5 km de drum care include si un pasaj peste calea ferata.
Ar ajuta foarte mult traficul intre Onesti (Valea Trotusului) si A7, s-ar economisi cam 5 km si s-ar evita complet Adjudul.

Stie cineva daca la CNAIR sau la CJ Vrancea / Bacau exista vreun gand pentru construirea acestui drum?

lucian

Încă o veste bună pentru A7!
Cu data de 22 august 2022 începe și construcția lotului 1 al autostrăzii Ploiești – Buzău!
Am dat astăzi Ordinul de Începere a lucrărilor pe lotul Dumbrava – Mizil, care trebuie finalizat anul viitor.
21 de km
20 de luni
14 poduri
un pasaj cu lungimea de 550 m
1,46 miliarde de lei (fără TVA)
Sunt cifre care descriu cel mai bine acest proiect finanțat prin PNRR!
Iar CNAIR și Asocierea Impresa Pizzarotti & C.S.p.A. – Pizzarotti S.A. – Retter Project Management trebuie să aibă ca reper aceste cifre!
#CNAIR #A7 #PloiestiBuzau
https://www.facebook.com/1627440930/posts/pfbid02HRJi3cbA1DLbaKDf1JLwUSEcE9zZVL2JnmEkztuMf24XSr7PZSvJ1s1HDJVDRAx5l/

ion59

Anul viitor? E o gluma? Pizzarotti? Si in plus, 20 de luni de la 22.08.2022 inseamna 2024!

dorum

o pizza colturoasa :(
Sa-i vedem...

danpandrea

Și 2024 e an viitor. Și 2025, si 2026, că doar vorbim de Pizzarotti, nu?

danvoicu


jalemare

Retter face 14 poduri într-un an, pizzari ar mai trebui să poată asfalta câțiva km în doi ani  :lol:

bacovia

Pizzaboy, back in business. Mai iau un lot pe A0 si au ce lucra urmatorii 20 de ani.

rocklee

Da asta da veste ...buna ...Pizzaboy...la butoane... :lol: