Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

"Executie lucrari aferente obiectivului: ,,Reabilitarea liniei de cale ferata Brasov – Simeria, componenta a Coridorului Rin - Dunare, pentru circulatia cu viteza maxima de 160 km/h, sectiunea Brasov - Sighisoara, Subsectiunea 2. Apata - Cata""

Quote from: NGC on March 29, 2019, 11:53:44 PM
Cele 2 contestatii depuse la CNSC dupa desemnarea initiala a castigatorului au fost respinse. Este vorba despre contestatiile asocierilor AKTOR + ALSTOM + ARCADA si PIZZAROTTI + ICTAS.

Pregatiti-va de CAB. ;)

Nu am mai citat toata telenovela, dar o puteti reciti daca urmati mesajul de mai sus.

Dupa cum era de asteptat, asocierea AKTOR + ALSTOM + ARCADA a facut recurs.

frunzaverde

Pana se termina telenovela asta expira finantarea...
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Xenos

Telenovela anterioară, pe Simeria - km 614, a întârziat lucrările cam 3 ani...
Mda, am văzut cu ochii mei un litigiu cu 8 case prestigioase de avocatură...miza: 1 mld euro...dar speța de tot râsul, tipic românească: CFR-ul schimbase fără preaviz camera de depunere și inși alergau pe hol cu zeci de cutii de documentație, 3 cutii depuse înainte de 10 fix, restul după, CFR-ul a înregistrat 3 și a refuzat restul....
Never mind continuarea, doar ca să vă dați seama ce se discută prin achizițiile publice....

Vice33

Ionut, scuze de întrebare, când se va actualiza graficul lucrărilor și pe feroviar...? Totuși din 11 noiembrie au trecut ceva luni bune.


Am fost azi în trecere în gara Alba Iulia. Liniile 1,2 și 3 sunt finalizate, dar neoperabile. Știe cineva când se vor da drumul și de ce stau încă închise...?

cristi5

Linii nefolosite inseamna ca nu e operabila noua centralizare electronica in gari, parte din contractul ERTMS.

Pe Simeria-614 ERTMS e parte din contractul principal. Asta nu inseamna ca va fi gara mai repede

rocklee


Vice33

Pot lucra liniștiți între țeava buclucașa și zona de racord Turdaș, nu înțeleg de ce nu avansează pana în zona țevii... Chiar au loc pentru utilaje și amenajări la terasament.


Pe cealaltă parte spre Pricaz, puteau avansa mai mult... Iarăși întreb, de ce se mișcă asa încet...

GDPR

Teava de gaz rezista, dar au reusit cumva sa finalizeze panourile de perete mulat, respectiv grinzile de coronament de sub ea. Vad ca mai au insa de lucru la ancore.

Phenol


marcelbanu

1. M200, Deva, km 481 pînă la km 485, 11 mai 2019




























Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

2. M200, Deva, km 481 pînă la km 485, 11 mai 2019



































Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

3. M200, Deva, km 481 pînă la km 485, 11 mai 2019



































Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Phenol


nenea_hartia


c o r v i n

Imagini din zona Simeria-Săulești...



















...................