Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 23 Guests are viewing this topic.



ciprebbe

Cu imaginile astea ne apropiem de calea ferata Buc-Constanta?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Da, ne apropiem, dar mai e pana acolo. :)

ciprebbe

Quote from: tone_iulian on July 20, 2013, 10:14:56 AM


Eu in departare vad calea ferata.... iar poza zic ca e deja dincoace de calea ferata in Bucuresti..(daca vad bine in Google maps)
Deci au trecut si dincoace? sau " mai e pana acolo" .
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

#1865
^^^
Au trecut dincoace. Ultima poza este facuta pe strada Gherghitei.

LE: din pacate Street view-ul este la nivel Aug 2011 :(

Ionut

Hm, inseamna ca n-am fost eu atent, scuze! E de bine ca au trecut in apropiere de Gherghitei, eu stiam doar ca au trecut un pic peste Popasului. E bine.

CornelB

Tocmai am venit din Voluntari, in Popasului pe partea spre centura muncitorii asambleaza schelele care se pun in jurul pilonilor pasajului.
N-am vazut ce se intampla spre centura.
Am facut doar o poza cu telefonul:


tone_iulian

am trecut azi pe ora 18  nu  sa apucat cu balast stabilizant pe celalalt sens ,nimic nou fata de saptamana trecuta .

tone_iulian

masina de asternut asfalt asteapta langa popasului vremuri mai bune. :)


alecu26

povesti. Spaniolii nu au bani...sau se imprumuta scump.

FCC, Grupo Acs....nimeni din spaniolii mari nu au venit la concesiuni. Stiau ca nu au nici o sansa.

Doar OHL incearca ceva.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

Acelesi vorbe ca si in cazul chinezilor care au venit au vazut si au tras o concluzie clara:
- nu aveti viziune, nu stiti ce vreti sa face-ti, nu aveti un plan de dezvoltare pt viitor (cum acu ne urecheaza CE cu masterplanul pe transportuti), si voi vreti sa vina strainii sa investeasca sa va faca tot ca apoi dupa ce is facute vedeti voi ce face-ti cu ele.
Pt hidrocentrala nu au avut justificari clare de consum, pt Gilau-Bors nu au putut estima trafic care sa acopere investitia .etc..a fost de toata jena partea romana.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

reed

Suntem inca condusi de fosilele comuniste!pana nu scapam de ele..tot asa va fi >:(

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe