News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Eu cred ca e obrazul celor care se ocupa cu mentenanta. Gunoiul din prima poza probabil a fost luat de vant. Se vede cum oamenii au vrut sa fie civilizati si au depozitat gunoiul in acelasi loc, dar cand cei responsabili uita cu saptamanile sa isi faca treaba, normal ca se aduna.

adiarc

mut discutia de pe A10...aici

cred ca limbajul asta de lemn - am avut o discutie cu X- ....ar avea nevoie de multe imbunatatiri......a mai fost discutia legata de transparenta

parerea mea....ce rost are sa ne spui ca ai avut o discutie cu x-ulescu,pe o tema importanta,daca nu ne poti spune,macar cateva detalii ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Quote from: horatiu.cosma on December 20, 2015, 07:41:38 PM
Eu cred ca e obrazul celor care se ocupa cu mentenanta.
Inca o problema a CNADNR.
Nu e atat de grava ca inlocuirea parapetilor distrusi dupa 3 luni, dar categoric lasa o impresie dezolanta.
Mai ales pentru un strain care intra prima data in Romania. La primul nod va fi tentat sa intoarca... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


nenea_hartia

Da, știu că nu-și are locul aici, dar nu mă pot abține: probabil e prima dată când fetele astea minunate își găsesc locul pe prima poziție a unui site de știri.
Cristina - MVP-ul si cea mai bună marcatoare a Campionatului Mondial, Alice și Cristina în echipa ideală, Eliza în echipa ideală până în 22 de ani.



marius_ar

Intrebare de Google Maps: de ce nu imi mai afiseaza denumirea/nr. DN-ului? Doar drumurile judetene, autostrazile si cele europene sunt afisate.

stangabriel

#5301

iuli

Quote from: marius_ar on December 20, 2015, 10:55:28 PM
Intrebare de Google Maps: de ce nu imi mai afiseaza denumirea/nr. DN-ului? Doar drumurile judetene, autostrazile si cele europene sunt afisate.

Se pare ca au schimbat ceva cei de la Google pentru ca in marea parte a drumurilor din UE ai inlocuit denumirea drumurilor cu indicativul Exxx. E cam confuza treaba :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

JohannDB

Quote from: stangabriel on December 21, 2015, 12:56:01 AM
http://m.hotnews.ro/stire/20679898

Abia acum se face cineva că "vede" matrapazlâcurile ce se fac cu mașinile, începând cu cea mai la-ndemână "manevră" de dare înapoi a kilometrajului și apoi cu "mistificarea" cărților de service (reparații mecanice și de tinichigerie) ?  După atâția ani ?

horatiu.cosma

Din acelasi motiv m-am dus in Germania dupa masina. Am 0 incredere in aducaii de la noi.


paulmare

Quote from: horatiu.cosma on December 20, 2015, 08:53:46 PM
http://livetrending.eu/constructia-tunelurilor-din-ziua-de-azi-se-face-printr-o-metoda-speciala-nu-te-saturi-sa-o-privesti/?utm_source=HD&utm_medium=HD&utm_term=HD&utm_content=HD&utm_campaign=HD

Acceleram si noi PiSi cu asa ceva  :lol:?

"ziua de azi" - numai masina aia cu role, in locul cintrului care sustinea treaba pana se fixa cheia de bolta, e noua
de rezistent - normal ca e - greutatea boltarilor si a excavatorului de deasupra e descarcata in malurile de pamant
e noua, de pe vremea mesopotamienilor :)

alexbb

La tara in zona Vrancea un sat intreg are beciul facut asa in casele vechi, dar nu din prefabricate, ci din pietre de rau, si peste beci locuinta. M-am minunat si eu minute bune de cum a fost facut si cat de rezistent este, inclusiv la cutremure. Totusi, iti trebuie un camion rezistent sa treci Carpatii cu metoda asta :).

TibiV

#5308
Ce naiba a avut serverul în seara asta ?!....
M-am umplut de draci...

P.S.
Măi fraţilor, ăla e tunel ?!... :lol:
E doar un podeţ old-HiTech... :lol:
Şi FFWD, de acord... Atât !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)