News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

mariansb

Astazi mi au raspuns pe e-mail cei de la Biroul de Autostrazi Vest la intrebarea daca mai trebuie sa trimit si pe posta dovada platii unei amenzi . Le trimisesem pe e-mail o poza cu chitanta.
Mi au raspuns ca nu ma trebuie trimis prin posta. Ave!
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell


daniel_avram

Astazi la B1 a fost invitat ministrul Ioan Rus pentru cei ce vor sa vada emisiunea o gasiti aici http://inregistrari.b1.ro/view-10_Feb-2015-x_press___luni___s%C3%A2mb%C4%83t%C4%83-126.html a vorbit si despre infrastructura feroviara ceea ce este mai rar in presa de azi, a avut o interventie si doamna Anca Boagiu.

florin74

Parlamentul european a aprobat o noua directiva privind amenzile luate in strainatate

Modificările aprobate de Parlamentul European asigură o nouă bază legală (siguranţa rutieră) pentru regulile privind schimbul de date, conform deciziei Curţii Europene de Justiţie din 6 mai 2014, care a stabilit că anterioara bază legală (cooperarea poliţiei) nu era corectă.
Directiva anterioară nu se aplica în Marea Britanie, Irlanda şi Danemarca, dar schimbarea bazei legale le obligă să transpună noua directivă în legislaţiile lor naţionale în termen de doi ani de la intrarea ei în vigoare.

Mai multe detalii :

http://www.gandul.info/stiri/ce-trebuie-sa-stii-daca-esti-sofer-si-iei-o-amenda-intr-un-stat-membru-ue-decizia-a-fost-luata-azi-in-parlamentul-european-13816165

adiarc

Medias , jud.Sibiu - cosmarul oricarui sofer - un exemplu de manual de f.f.f.f.f.f proasta gestionare a infrastructurii rutiere...un asa zis oras in sec.21 , cu drumuri de Ev.Mediu - aceasta situatie este generalizata la 80-90% din toate drumurile din Medias.







mergem prin padure ?nuuuu...mergem prin ORASUL medias ( cu m mic de tot )















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Poate le astupa gropile cu cateva lopeti de nisip cei de la Straco, daca tot lucreaza in zona la calea ferata :).

adiarc

sau refac peste noapte str de asfalt cei de la primarie , care tot anul trecut ,adica un an de zile calendaristic, pe bulevardul principal , au schimbat niste borduri....atat......care borduri nici nu se mai vad de atata mizerie si pe langa care a baltit apa la -25 de grade - deci e posibil ca anul acesta sa fie din nou schimbate.....:headbash:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

CataOT

Dupa atatea vesti proaste , aduc cateva mai bune pentru Bucuresti . Speram sa se mentina trendu pozitiv din ultima perioada .

adiarc

#3413
Guvernul spune ca nu are acei 200-300 de mi-l pe an pt Comarnic-Brașov....Zau?
Ia uitați ce spune Curtea de Conturi....o instituție autorizată sa se pronunțe asupra risipei bugetare din fondurile proștilor (pardon plătitorilor de taxe ,inclusiv eu)


http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/RAPORT+CURTEA+DE+CONTURI+2013+GUVERN+CHELTUIELI

In total , paguba găsită de inspectorii Curții de Conturi se ridica la 1,14 mld de euro....adică intr-un singur an avem întreaga suma necesară construcției...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

radudanutz

Sub orice critica Mediasul, am vazut in presa lista drumurilor care vor sa le faca in 2015 si nu se regaseste decat portiunea dintre calea ferata si iesirea spre Sighisoara. La un moment dat se zvonea ca o sa incepa lucrarile intre Agnita si Sighisoara in 2015 , sunt curios daca e adevarat, numai ca eu ca cetatean nu pot decat sa ma revolt, tot eu sa plec capul si sa circul pe un drum unde tot schimb a patra - a cincea, a patra - a cincea si nu pot sa ma bucur de Sibiu - Medias  - Sighisoara din cauza unor incompetenti, tot ma intreb de de dna-ul nu mai baga la racoare si din astia mai mici care uite ca reusesc sa dea viata peste cap....

horatiu.cosma

Geniala poza, am vazut-o de 5 minute si inca rad  :lol:

dorum


adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee