News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

MNU

Dati-mi voie sa ma indoiesc de un studiu care nu ia in calcul deloc tronsonul partial executat Suplacul de Barcau - Bors sau proiectarea executata pe mai multe tronsoane. Nu le iau apararea celor de la Bechtel, departe de mine asa ceva, dar daca e sa fim corecti, sa fim pana la capat.

adiarc

este corect aspectul semnalat de tine...tocmai de aceea , este si mai important ca DNA-ul sa ia la puricat acest contract si sa se faca lumina...o asemenea gaura neagra in buget , nu putea sa aiba loc fara complici de calibru , bine pozitionati....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

nu va mai faceti iluzii. contractul Bechtel nu va fi dezgropat de nimeni.
Sunt prea multi, din toate taberele implicati iar americanii nu au nici un interes sa se afle cat ne-au taxat pentru aderarea la NATO.
Asa ca vor pune o vorba buna la DNA sa ramana pierdut (sa nu uitam ce presiune au pus pentru numirea lui Kovesi).
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Tavi

Care contract? Ca parca nu s-a gasit ...

alecu26

plus ca sigur se face referire la acea valoare de 2.2 miliarde...mai mult o gaselnita de presa decat ceva adevarat....si care stim majoritatea cum a fost stabilit.

Ultimile estimari si previziuni ale doamnei Boagiu estimau peste 8 miliarde parca costul finalizari Brasov-Bors.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

nicolaem

Quote from: Tavi on February 01, 2015, 10:32:23 PM
Care contract? Ca parca nu s-a gasit ...

Care autostrada? ca si ea e cam greu de gasit...

Shhhh

Daca e februarie nu inseamna ca trebuie sa fie plictiseala:

Nelu Iordache a fost audiat la DNA

A1 sau Transalpina? Sau mai au nevoie de cateva denunturi sa o poata inchide pe blondina?

alecu26

nu cred ca e legat de astea. Ar fi de exemplu alte proiecte de drumuri judetene...sau ce s-a mai derulat prin Ministerul dezvoltarii regionale.

Sau pur si simplu sa fie coincidenta.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Shhhh

Cand e sa fie circ nici nu mai conteaza detaliile. Ziceam de ele pentru ca sunt mentionate in articol ca procese aflate pe rol.

Oricum nu inteleg ce dureaza atat procesul pentru lot 1 Nadlac - Arad. Au intregul dosar facut ca la carte de DLAF si l-au arestat prima oara acum mai bine de 2 ani.

mariansb

Am luat de curand o amenda militieneasca pe A1 in zona Izvin, la iesire . Le am trimis la adresa de e-mail dovada platii amenzii , este suficient sau se trimite si prin posta? I am intrebat in acel e-mail , dar nu mi au raspuns inca.
Nu mai luasem o amenda de vreo 7 ani si parcurg in jur de 25.000 km /an.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

igorashu

O.G. 2/2001 art. 28, alin. (2):
"O copie de pe chitanta se preda de catre contravenient agentului constatator sau se trimite prin posta organului din care acesta face parte, potrivit dispozitiilor alin. (1)."

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

igorashu

N-ai pentru ce. În principiu se trimite copia chitanței ca Poliția să nu te mai raporteze la Fisc cu amenzi neplătite.
Eu nu le-am mai trimis nimic de când m-am trezit cu amendă neplătită deși le trimisesem copie. Păstrez chitanțele timp de 5 ani (și mai bine), iar dacă am neplăceri la Fisc le-o pun sub nas.

dorum

eu n-am trimis niciodata... dar am chitantele si le pastrez... ce pana mea...tre sa ma si justific??

adiarc

pastreaza chitantele...eu am primit surpriza sa-mi vina acasa la cateva luni dupa ce am platit , desi am trimis chitanta
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura