News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

pasadia

Eu am impresia ca pe voi nu va streseaza karma atat de mult cat faptul ca nu intelegeti de ce primiti minusurile. Asa ca, precum Stan Patitul, va spun calea cea mai simpla de a va inlatura aceste dubii: scrieti ceva de rau la adresa PiSi. Sau A8.  :p

@NGC: in aceeasi nota amuzanta vorbind, am impresia ca la final vei ajunge la concluzia ca cutter iti da minusurile. Nu de alta dar vad ca el apare on-line in printscreen-urile tale.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Europiu

#8507
pasadia: Da, cred ca asta e problema, a de ce-ului. Si, cum zice alexandru_m de multe ori apar complet nejustificat (sa mai spun ca si eu ma aleg cu cel putin 2-3 minusuri indiferent de ce scriu?). Cred ca ideea originala cu +/- a fost in sensul de "sunt sau nu de acord cu ceea ce spui" si sa previna mii de reply-uri de genul "cheers", "yes", "no"...
Inclin (sau vreau) sa cred ca majoritatea user-ilor de aici exact asa folosesc butoanele cu pricina, motiv pentru care nu vad de ce ar trebui sa ne ingrijoram. Karma negativa nu mi se pare neaparat o masura a "competentei" cuiva.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dr4qul4

"Beware, i've got a bad karma" :D
Si as fi avut si acum daca nu era TibiV, care cred ca regreta si acum sutele de + pe care mi le-a dat   :lol:
Folosesc din plin cele 2 butoane, dar nu pot gasi motive pentru care NGC si Rocklee sa-si ia minusuri. Nu se implica in controverse, unul prezinta obiectiv (si matematic as putea spune) situatia reala, iar celalalt o prezinta "fotografic".
Probabil pe cineva il supara adevarul.

PS. @pasadia, ce te mai suparai anul trecut cand te umpleau A8-istii de minusuri
PPS. toate minusurile sa vina la mine  :p
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ovicor

@ Europiu, si eu gandesc ca tine, chiar am spus-o intr-o postare anterioara. Dar sa-i dai "dislike" lui NGC20, inseamna ca el posteaza ca s-a amanat un termen, iar cineva revoltat pe decidenti, crede ca da " dislike" decidentilor si-l umple de "dislike"-uri pe NGC20. Alta explicatie nu vad, decat intelegerea gresita. Oricum, fiecare avem o "grila de valori" ce nu tine cont de karma !

horatiu.cosma

După toată discuția asta, m-am uitat de curiozitate la karma mea, nu o mai făcusem de vreun an  :lol:. Dacă pe voi vă incălzec plusurile și minusurile, pe mine mă lasă rece. Nici măcar nu mă uit la karma altora, fiindcă o consider irelevantă. Ba chiar mai mult, sunt perioade în care nu mă uit nici la useri, ci doar la mesaje, până la urmă asta mă interesează cel mai mult.

Poate ar fi o idee, așa de test, pentru o perioadă determinată, să renunțăm la karma și să vedem ce se întâmplă. Fiind un forum serios, mă gândesc că totul se va desfășura în continuare în același mod. Filtrarea se face oricum prin mesajele de răspuns ale user-ilor, sau, acolo unde e nevoie, de intervenția lui Ionuț.

carutasul

Eu zic să le inlocuiască pe ambele cu cate un link la paypal . Iti place, donezi un leu. Nu-ti place, plăteşti amendă un leu. Totul în contul filmărilor :)

dumbravaandrei

Cea mai tare idee  :D :D :D :D :D

AdrianB1

Quote from: dr4qul4 on May 04, 2017, 03:58:24 PM
Folosesc din plin cele 2 butoane, dar nu pot gasi motive pentru care NGC si Rocklee sa-si ia minusuri.
Naiba stie ce motivatie are fiecare, dar de pilda Rocklee scrie posturi care par a fi scrise de un chinez beat analfabet intre 2 fumuri. Datorita reportajelor fabuloase pe care le face eu nu ii dau niciodata minusuri, dar altora care scriu similar le dau de fiecare data cand sar calul. Lui NGC chiar nu imi imaginez de ce i-ar da cineva vreodata minusuri, e o parte din misterul universului.

NGC

^^^ O fi fan Viasat Explorer si nu i-o fi placand National Geographic Channel / Discovery Channel. :lol:

Europiu

@AdrianB1: remarcile nominalizate, daca nu sunt elegante, se pot lasa deoparte. Parerea mea.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

NGC

#8516
Quote from: carutasul on May 04, 2017, 08:53:27 PM
Eu zic să le inlocuiască pe ambele cu cate un link la paypal . Iti place, donezi un leu. Nu-ti place, plăteşti amendă un leu. Totul în contul filmărilor :)

Si pentru neutralitate ce facem? :D

Eu nu am dat niciodata nici un like / dislike nimanui.

Nu ma intereseaza cati like / dislike am, dar acum sunt foarte curios cine isi pierde efectiv vremea cu astfel de lucruri, pentru ca numarul de dislike se poate "da inapoi".

NGC

Quote from: pasadia on May 04, 2017, 02:15:14 PM
@NGC: in aceeasi nota amuzanta vorbind, am impresia ca la final vei ajunge la concluzia ca cutter iti da minusurile. Nu de alta dar vad ca el apare on-line in printscreen-urile tale.

Nu e cutter. :D

Dar tocmai este sau a fost online si mi-a dat acum dislike intre 23:13 si 23:23.



Unul din cei 3 hidden sunt eu.

AdrianB1

Sunt elegante pentru ca in fapt e vorba de regionalisme scrise fonetic, in majoritatea cazurilor. Suna un pic a Dragonul Rosu, imi cer scuze poporului frate chinez pentru asta, nu e corect politic sa scriu despre ce imi trece prin cap si sa mentionez nume si fapte, as putea scrie mai pe ocolite ca ar putea fi probleme dar ca poate mi se pare mie, ca nu e nici un motiv de ingrijorare si alte fraze goale de continut, dar nu ar fi explicat de ce in unele cazuri oamenii pot primi minusuri: nu de la grammar nazis, ci de la oameni care citesc despre subiectele care ii intereseaza si dau peste "optimizari" sau "inovatii" lingvistice care pot fi asociate cu pokemonii sau cu produsele scolii romanesti contemporane.

infraAdi_ro

Tara arde si voi va stresati pentru dislike-uri sau like-uri....Eu nu cred ca am dat mai mult de 5 dislike de 3 ani de cand is pe forum.Haideti sa ne folosim energiile si cunostintele pentru ceva constructiv si folositor.
Pe mine ma doare de tara asta si de ce se intampla in acest moment.Voi stiti ca nu prea mai sunt bani pentru lucrari?CNAIR da din umeri si spune constructorilor sa astepte rectificarea din vara....stiu aceasta informatie de la un DRDP si de la cateva firme de constructii.Mi tare frica sa nu se blocheze cateva santiere din cauza asta....si la lotul Maltauro nu va faceti sperante degraba(cel putin nu anu asta) cat timp este de la buget.
Romania are un viitor doar daca are prezent!