Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

delacroix

Din pacate (?) aeroportul se redeschide inaintea de terminarea autostrazii.

alinuttt

La cum lucrează Strabag, mare minune să fie gata în acest an lotul...

Granata06

Strabag este una dintre putinele firme cu plata la zi a furnizorilor (asta spune multe). Eu zic sa nu va faceti griji cu ei intrucat sunt o firma de top 10 mondial. Sigur ca se poate si mai bine, insa comparativ cu restul firmelor, sunt acolo sus.

Ionut

Precizare: STRABAG este in top 10 european, nu mondial. S-au facut de ras cu lotul asta, sper sa-si spele pacatele acum pe final. Norocul lor a fost ca lotul lor si al celor de la Geiger vor fi muzee si nu a fost multa presiune si expunere publica (asa cum a fost pe alte tronsoane). Lucreaza, dar intr-un ritm care nu le face deloc cinste.

voicul

Pe langa faptul ca fac un muzeu nu cred ca ajuta nici faptul ca dupa X luni inca nu este clar daca o sa faca lotul 1, pe care l-au castigat.

Nici nu mai stiu de ce se judeca si cand o sa se termine, ca poata sa treaca la actiune.

adiarc

Era f.important sa termine lotul lor,tocmai pt ca e muzeu pt a pune presiune pe autoritati si constuctorii celorlalte loturi ( Astaldi si Geiger)

Credeti ca pe A3 la Gilau lucrurile ar fii mers la viaductul peste Somes la fel ( mai ales din partea partenerului "serios" ),daca UMB mai avea acum o carca de munca pe lot?

Din pacate asta e realitatea cnair si in gen a institutiilor statului...f.putin profesionalism,planificare,organizare din timp ( pleonasm intentionat) zerooooo.....doar heirupuri si minciuna pana la cer....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alinuttt

Și pe Câmpia Turzii-Ungheni a ajuns iceman?

Ionut

Iceman nu a ajuns și pe A3 de data asta, dar va ajunge în curând.

Mersul trenurilor

Cu podul de la gilau nu am mai vazut de mult poze sau filmari, o fi terminat pilonii?

Ionut



ciprebbe

Vine monstrul la Gilau, pe bucatele :)). Le trebuie 7-8zile sa faca Lego ul. Va fi monstrul de 500t.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

yetiman

 :D Sa intelegem din asta ca prin 15.05 ar putea sa inceapa sa monteze grinzi?

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

mihaihedes

Trebuie să înceapă. Până ajung cu grinzile la pilonii care nu sunt acum finalizați se vor termina și aceia. Probabil va dura cel puțin o lună să pună toate grinzile sus.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


danutzu_1069

O luna pentru cateva grinzi?
Nici decum. Le au la botul calului. Iar macaraua aia...costa o caruta de bani, pe zi.
Maxim doua saptamani toate sus..