Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Cristi Deme

Acestea sunt grinzile




Sent from my iPhone using Tapatalk

myid

Quote from: ciprebbe on July 27, 2018, 10:41:50 AM
Un lucru e cert. Am trecut la AMR x zile.
Unele surse spun ca x e dintr-o singura cifra.

3 ;)

ciprebbe

Asa e planul, luni de la 16 deschiderea.....dar dupa 8 luni ce sa mai zici/crezi.......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

BREAKING NEWS
API pe Facebook

Luni seară, 30.07.2018, SE DESCHIDE CIRCULAȚIA pe Autostrada A10 între Aiud și Turda! Conform informațiilor de ultimă oră primite de la mai multe surse, putem să vă confirmăm că luni dimineața comisia de recepție CNAIR se va deplasa pe loturile 3 și 4 ale Autostrăzii A10 Sebeș-Turda (28,75 km).

ATENȚIE! Deși, în mod normal, nu ar trebui să fie amânată din nou inaugurarea, orice este posibil, Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere putând găsi (sau inventa) motive pentru a nu se da drumul la trafic, așa cum s-a întâmplat pe 9 ianuarie 2018 pe lotul 3.

Să sperăm că acum se va încheia telenovela lungă de 8 luni de zile și coșmarul șoferilor nevoiți să își riște inutil viața pe DN1 va fi istorie.

GDPR

#11944
Bun, dar cu verificarea planeitatii/rugozitatii uzurii cum ramane?  :lol: Nu de alta, dar daca nu se face, se face naibii de ras tot ceneaireul ca au schimbat ceva "prost" cu altceva neverificat. Ce facatura!

paulmare

Cristi Deme cine a fabricat grinzile te rog ? Le aduceti de la Prebet Aiud ?

alecu26

Bauelemente din Sibiu/Cristian (Fosta fabrica Lupp) Trebuie sa dea o bere pt reclama.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alexV

#11947
Quote from: Cristi Deme on July 27, 2018, 11:58:50 AM
Acestea sunt grinzile


Am vazut ieri doua transporturi de grinzi, tirurile stationau in parcare pe DN1 langa Aiud. Locatia e in dreptul granitei lot 3 cu lot2, deci probabil merg la podul peste mures.

Sunt toate grinzile identice? Si eu am vazut ca sunt "ciudate" insa aveau alta forma decat in poza. Bine, am vazut o secunda maxim.

Pe lotul 3 nu mai erau utilaje in zona re-asfaltata, semn ca e gata sau mai au doar marcaje. Toate astea ieri.

voicul

^Verificarea planeitatii/rugozitatii va fi doar pe noua sectiune (ca restul se imputa de ultima data - asa gandesc eu). Deci o verifica repede.

Ramane cu show-ul de prost gust care a tinut 8 luni.

mihaihedes

#11949
Lotul 3 e cam gata. Strabag strânge utilajele la ora asta. La nodul Aiud se verifica iluminatul, se da cu matura și lopata la marginea bordurilor. Totul este pregătit. Sper că și CNAIR.
Pe lotul 4 se fac ultimele retușuri la Indicatoare .

Aiud e complet blocat și așa va rămâne până se îndură Aktor și CNAIR să termine lotul 2.

esendy

#11950
se vorbea cu ceva pagini in urma de nodul alba sud:

zic si eu: arputea primaria Alba Iulia sa faca din bulevardul ferdinand o prelungire cu pasaj peste CF si peste sensul giratoriu A/centura ca sa aiba iesire direct in A, eventual cu sens giratoriu pe bd. ferdinand

!!!! at last cu ST3/4!!!!

elphax

da, luni in 10 minute verifica rugozitatea, planeitatea - cu rigla si cu ochiul liber ? sau vine Sova cu niste manusi de matase si "mangaie" asfaltul. daca se scamoseaza manusile inseamna ca e ok, destul de rugos si se da drumu'

dr4qul4

Eu creed ca va verifica personal cu degetul.
Dar am auzit ca masuratoarea este conforma doar daca instrumentul de masurat are temperatura intre 36 si 37 de grade! Prin urmare si-l va baga in  O:-)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

^^Eu zic ca o sa fie minutul si kilometrul, asa ca in 3 minute verificarile sunt gata! In restul timpului o sa fie ocupati cu scrierea de mana a PV-ului si cu friptanele, ca de, onor comitiza e flamanda, vine tocmai de la capitala.  :drool:

mihaihedes

Oare chiar așa să fie?

Dacă va fi o nouă Cunța- Săliște mai bine o lasă până în 2020.


http://www.monitorulcj.ro/actualitate/65133-vin-alegerile-ministrul-transporturilor-autostrada-sebes-turda-va-fi-gata-in-2019#sthash.HYlBXabb.dpbs

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk