Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

GML

http://www.radiocluj.ro/2020/08/11/in-4-septembrie-se-deschide-lotul-biharia-bors-din-a3/

QuoteTronsonul de autostradă dintre Biharia și Borș, din județul Bihor, a fost recepționat pe 30 iulie, iar de atunci așteaptă finalizarea lucrărilor pe Autostrada M4 din Ungaria, cu o lungime de 26 km, pentru asigurarea legăturii pe autostradă și amenajarea celui de-al doilea punct de trecere a frontierei dintre România și Ungaria.

Aici e si ceva interviu scurt, unde calculeaza ce si cum.

Tomcat1974

Quote from: horatiu.cosma on August 11, 2020, 03:01:44 PM
E emisă de 12 zile, nu cred că e cazul să ne alarmăm deocamdată.
La nivelul acela, facturile au termene de plata de la 45 zile in sus.

ciprebbe

Marcu s-a oprit, se asteapta dupa bani. Contractul semnat a ajuns la final, au lucrat de cat au semnat iar Straco si CNAIR-ul nu au gasit in timpul asta modalitatea de prelungire a lui.
Deci cam arde sa fie platita factura aia, sa fie platit si Marcu la randul lui altfel va fi stop joc la terasamente.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lorigergely

#24558
Astazi am facut drumul CJ-MS si Marcu lucra pe lotul Straco.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

Si la ce ora? (ca pare ca au lucrat pana pe la 12, din ce s-a zis anterior sau asa am inteles eu)

lorigergely

Sigur. Azi la ora 10 dimineata. In zona Hadareni era multa miscare, utilaje inscriptionate "Marcu Company"

NGC

Astazi a fost lansata licitatia pentru SF si PTE pentru nodul Comarnic Nord.

[CN1023612] / 13.08.2020: "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru ,,Nod Rutier Comarnic Nord""

Valoare estimata: 1.407.573,00 RON fara TVA

Durata contractului: 27 luni

Fonduri: POIM

Termen depunere oferte: 10.09.2020

Caietul de sarcini il gasiti timp de 7 zile aici.


Despre licitatiile pentru ST si PTE pentru pasaje pietonale si rutiere pentru fluidizarea traficului pe DN1 in zona statiunilor de pe Valea Prahovei am scris separat aici.


nrb

 ,,În acest moment se fac demersurile la nivel de Guvern între cele două state pentru deschiderea punctului vamal de la Borș, așa numit Borș 2, atât pentru turism cât și pentru trafic de marfă. Există câte 10 benzi pe fiecare sens în punctul de frontieră. Deschiderea estimată este data de 4 septembrie în prezența premierilor celor două țări."
https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/ludovic-orban-si-viktor-orban-vor-inaugura-un-tronson-de-autostrada-de-5-kilometri-1352237

Gendan

#24565
Strabag*, de pe 17 Iulie pana acum, via Sentinel Hub. Inainteaza cu decopertarile.

Cadrele sunt 17.07 - cea cu norul, 1.08 si 11.08.




___
*Multumesc, Horatiu.

horatiu.cosma


Tavi

Corect Horațiu! Se vede clar aeroportul Tg.M

danutzu_1069

Hai sa va enervati si voi.... (ce o fi fumat asta inainte?... vorba lui @TibiV)
https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/ludovic-orban-si-viktor-orban-vor-inaugura-un-tronson-de-autostrada-de-5-kilometri-1352237

"Ovidiu Barbier, director general adjunct în CNAIR: ,,Vorbim la stadiul de așternere a asfaltului pe nodul de la Chețani, pe descărcarea autostrăzii Iernut – Chețani, care este la stadiul fizic de 99,5%." "

Ăsta se considera profesionist.... Se asterne direct pe terasament?

Iesiti băi pe teren... ca din birou se vede deformat....

alarma

Oare de ce nu inainteaza Strabag si in spatele mallului?