[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 7 Guests are viewing this topic.

shogom

Hmm, sa speram la vreo minune in decembrie?

vm75

Multumim, @adix
Am facut doua print screen-uri din filmarile tale din 10 iulie si 7 septembrie. In mai putin de doua luni au pus predalele si au suprabetonat cam jumatate din giratoriu. Eu zic ca pana la sfarsitul lui octombrie ar putea finaliza suprabetonarea iar apoi ar mai avea 6 saptamani pentru asfaltare si montare parapeti, astfel incat sa se poata deschide in jur de 15 decembrie. De remarcat cat de multi fierari-betonisti au italienii aici, comparativ cu alti italieni de trista amintire (de care nu mai scapam)
Teoretic si la Berceni ar mai fi o mica sansa pentru decembrie, dar nu cu ritmul actual. Si, dupa cum tace dl. Scriosteanu in ultima vreme, se pare ca nici la MT nu mai sunt sperante






alexandru_m

In cele 2 luni pe langa predale, armat si suprabetonat au si sudat. In poza din Iulie se vede cum elementele de la bretelele dinspre Bucuresti erau inca la sol, nu erau nici ridicate pe pozitie.

adix

#4668
Sa traiasca!
Azi am trecut pe la Pasajul Berceni. Iata filmarea!
Cu respect!

TibiV

De la DASH CAMERA RO avem pasajele Oltenitei si Berceni "la pachet", plus un pic de A0...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Tot pasajul Oltenitei, de data asta de la Ionut Ivasca

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Eram convins ca nu se vor deschide cele 2 pasaje anul acesta. Dar, desi la Berceni sansele sunt infime, la Oltenitei s-au micat incredibil. Acum le dau 35% sanse de deschidere.
Au o mobilizare buna (70-80 de muncitori in ultima filmare), si daca o pastreaza si ii ajuta si vremea, sansele vor creste.
Pare gata, dar mai au mult de lucru. Parapete, stalpi de iluminat, refacerea suprafetelor de la sol si multe alte lucrui migaloase.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

carutasul

cu totul imposibil n-ar fi nici la Berceni, mai ales dacă nu vine iarna brusc. Dar e greu, au de recuperat...

ultras_30

La pasaj Olteniței ar fi fost și mai avansat dar nu mai au predale in șantier ,sub rampa coborâre spre Olteniței au depozitat materiale pt  hidroizolatie

survola

Stâlpii de iluminat se pun într-o zi, maxim două.

dr4qul4

si cablurile in cate se trag? dar tevile pentru sistemul de scurgere? Sunt multe lucruri migaloase de facut, dar daca au zilnic peste 50 de oameni in santier, ar trebui sa deschida anul asta.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

O noua filmare de la DASH CAMERA RO: Pasajul Popești-Leordeni - DNCB - Râul Dâmbovița - Retur 10.09.2022

O portiune din DNCB care inca nu are un proiect de largire. Traficul este mai "firav", caci filmarea este de sambata.
Se vede ce haos este la intersectia cu Splaiul...  :(
Iar la 07.50 se vede fostul viitor port turistic de pe Dambovita navigabila...

 
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

survola

Quote from: TibiV on September 12, 2022, 12:51:56 PMSe vede ce haos este la intersectia cu Splaiul...
Am renunțat de mult să mai ies pe aici spre A2, e chiar periculos.

paullie

Viitorul fost port turistic care-i proiectat chiar vis-a-vis de statia de epurare. Minunat.

TibiV

Teoretic, statia de epurare "varsa" apa curata in Dambovita un pic mai in aval de portul turistic ...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)