News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

igorashu

Quote from: SB76UFO on August 10, 2015, 08:08:43 PM
Ieri,de la intrarea in Predeal si pana la Castelul Peles, mai precis 23km am facut 2h10" fara sa fie vreun accident.  :badday:
Te-am făcut... 1h:45m pentru 12km (Tuzla-Agigea). De ieri sunt puțin grizonat :lol:

danutzu_1069

Ala cu buc sibiu in 6- 7 ore chiar exagereaza!!
E cumva sofer incepator???

Am facut cu o utilitara Bucuresti - Zalau in 7 ore!!


istvan78

Quote from: danutzu_1069 on August 10, 2015, 09:50:51 PM
Ala cu buc sibiu in 6- 7 ore chiar exagereaza!!
E cumva sofer incepator???
Si daca e? Drumurile nationale ar trebui sa fie doar pentru soferi "meseriasi"?  :-[

stangabriel

Si eu am facut 7 ore, dar de la Pitesti pana la Sibiu am avut coloana continua cauzata si de 2 accidente. Ok, nici nu am fortat, dar la prima coada prindeam masinile pentru care ma dadea la o parte sa intre inapoi pe sensul meu pentru ca depaseau total inconstient.   Noaptea cu alta ocazie am facut 7 ore pana la Timisoara. Devine frustrant.

Mai se lucreaza la largire pe valea Oltului? cand am trecut nu lucrau.

dr4qul4

cand ai accident se blocheaza tot. indiferent ca ai A sa DN.

pe A2, duminica seara a fost dezastru.  doar ca pe A se poate devia traficul pe o banda/pe sensul opus
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

horatiu.cosma


dr4qul4

mai rar pe DN3.....intrarea DN3 in Bucuresti este sub orice critica. se tot lucreaza si nu se mai termina si in Pantelimon oras si in Pantelimon Cartier.
In plus, Duminica a fost meciul....tot traficul in zona a fost restrictionat.

Zecile de mii de masini de pe A2 nu ar fi avut nici o sansa sa intre pe acolo
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

@istvan78
Ideea e ca soferul incepator TREBUIE sa mearga cu o viteza mai mica decat cea legala!
Din cauza asta durata unui drum create fata de timpii "standard"

cricric


horatiu.cosma

"Tradatorul" de la CNADNR da din casa :). Macar de l-ar lasa sa vorbeasca restul invitatilor.

bridge

http://www.cnadnr.ro/docs/declaratii/Costache%20Liviu%20%202015.PDF
"amaratu' " asta se plange la realitatea....nu se mai termina odata cu obositii astia?

cricric

Se pare ca a fost mult sub ce promitea inceputul. Si Rares Bogdan face un intro de 20 minute,, nu stii pe cine are invitat. Ma gandeam ca iarasi il vedem pe domnul Craciun  :lol:

Ionut

Catalin, e vorba de emisiunea in care ai avut si tu interventie telefonica? :o

Astfel, s-a constituit Comisia de cercetare disciplinară prealabilă a  salariatului Goga Alin Mihăiţă - Director Adjunct Investiţii în cadrul D.R.D.P. Craiova, pentru participarea acestuia, în data de 30.07.2015, la emisiunea "Jocuri de putere" de la postul de televiziune Realitatea TV, moderată de Rareş Bogdan, în cadrul căreia salariat ul a formulat opinii şi a furnizat informaţii în legătură cu activitatea C.N.A.D.N.R.-S.A., fără  a  fi imputernicit  sau  a  avea  mandat  de  la conducerea CNADNR SA.

CNADNR

istvan78

Quote from: danutzu_1069 on August 11, 2015, 06:30:49 PM
@istvan78
Ideea e ca soferul incepator TREBUIE sa mearga cu o viteza mai mica decat cea legala!
Din cauza asta durata unui drum create fata de timpii "standard"

"Ideea e" ca TOTI soferii trebuie sa mearga cu o viteza mai mica decat limita legala. Duh, de ce se numeste "limita legala de viteza"?

"Ideea" mai e ca etalonul de timp de parcurs ar trebui sa stabileasca fara a necesita abilitati de sofer de curse si motoare de sute de cai putere. Pentru ca frecventa accidentelor de pe soselele noastre se datoreaza in mare parte mentalitatii incetatenite ca soferii cu experienta au dreptul, chiar obligatia sa circule cu viteza peste limite, sa depaseasca tot ce au in fata, oriunde si in orice conditii, si ca daca faci 6 ore de la Bucuresti la Sibiu sigur esti un fraier incepator...  :(