Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dragos76

La viaductul ce traversează DN la Chețani, după nod (direcția Câmpia), pare-se că o să pună grinzile (când va fi cazul) cu oprirea temporară a traficului. Nu prea ai unde să faci acolo ușor nici o deviere, că drumul e în rambleu. Confirmă cineva? Dacă e așa, de ce nu se poate face la fel pe A10, la Oiejdea? :)

TibiV

#20311
@yetiman
multumesc.

@alexandruduma,
structurile Straco au "buba" (videoclipul nu este disponibil)
... in alta ordine de idei...
Nastere usoara!
:cheers: :cheers: :cheers:

LE
Voi vedeti ultima filmare a lui Alexandru sau "buba" este doar la mine?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SergiuSerj

TibiV si la mine este aceasi problema. Videoclip indisponibil.

alexandruduma

#20313
Incerc sa-i dau de capat dar nu stiu ce are... daca sunt logat la YouTube se vede, din private window nu se vede.
Daca nu-si revine il sterg si il pun iar sus mai spre seara.

TibiV

#20314
Alex,
nu umbla, nu este de vina videoclipul tau...

Cred ca "buba" este la youtube.

Am intrat si pe pagina celor de la Ziarul Unirea (am fereastra deschisa permanent, caci nu am mereu rabdare pana se "mosmondeste" AlinC...  :lol: )
La ei aceeasi situatie: NU se vad clipurile puse de mai putin de 2 ore...
Cele puse in urma cu cel putin 3 ore se vad fara probleme.

Exact aceeasi situatia pe pagina ta de youtube.
Deci este de la ei, nu de la tine...

LE
Fix acum cateva minute au rezolvat problema...
Ocazie cu care am descoperit ceva de te crucesti... Uitati-va in "Parcare"....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexandruduma


voicul

Eu am vazut filmarea fara probleme.

ladposta

@TibiV pui te rog un link la "Parcare" daca e chiar asa de wow :-)

mersi

Earthchild

#20318
Finally!
Nu imi vine sa cred ca au revenit la pasaje de bun simt, construite chiar la 45 de grade fata de corpul autostrazii, pentru a urma traseul natural al drumului.

Nelu63

Multumesc pentru filmari Alexandru Duma , nastere usoara pentru doamna ta iar pentru tine sa ai ce iti doresti. Si apoi te asteptam din nou sa revi pe teren.

Skynick

2020 va fi un an cu inaugurari marete..

lalilieci

#20321
^

eu inca trag nadejde sa fie 2019

lalilieci

#20322
@alexandruduma

Filmarile si pozele sunt  minunate. Trist  sa nu mai avem filmari si poze de pe A3; poate se lasa Alin induplecat  sa mearga macar o data pe luna.
Nastere usoara sotiei. Asteptam o  poza cu bebe.  Numai  bine va dorim

Ionut

@NGC

Mi-a scapat mie, ai zis ceva de contestatia celor de la Constructii SA pentru lot 1 Suplacu-Bors? Avea termen pe 29.03.2019. Ce s-a intamplat?

rota

COMPANIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A., în calitate de Beneficiar și Ministerul Transporturilor, în calitate de Organism Intermediar pentru Transport,  au semnat în data de 08.04.2019 Actul Adițional nr.2, la Contractul de Finanțare nr. 148/04.12.2017, pentru proiectul "Construcția Autostrăzii Târgu Mureș-Ogra-Câmpia Turzii", (cod SMIS 2014+115748).

Prin semnarea Actului Adițional nr.2 se modifică următoarele articole:

Articolul 2-Durata contractului și perioada de implementare a proiectului, alin (2), va avea următorul cupris- Perioada de implementare a Proiectului este de 90 luni, respectiv între data 01.01.2014 și data de 30.06.2021 la care se adaugă, dacă este cazul, și perioada de desfășurare a activităților proiectului înainte de semnarea Contractului de Finanțare, conform regulilor de eligibilitate a cheltuielilor

Articolul nr. 3-Valoarea totală a Contractului de Finanțare este de 1.823.730.997,93 lei și va fi finanțat din Programul Operațional Infrastructura Mare 2014-2020 astfel: 85% contribuția Uniunii Europene din  Fondul de Coeziune- 1.286.102.478,98 lei, 15% cofinațare proprie- 226.959.260,97 lei, restul de 310.669.257,98 lei reprezentând cheltuieli neeligibile inclusiv TVA.

Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!