Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

mike_us

Quote from: RazesIesean on May 16, 2024, 11:32:49 AM@mike_us Eu sunt inginer de profesie si una din calificari este de Problem Solver Trainer in Automotive industry.
Ma uit la date si datele arata urmatoarea situatie.
Toate loturile sunt intarziate fata de timeline. (stiu bine ca procentajele nu au crestere lineara si anumiti pasi ai procesului au o valoare mare, dar pana la urma datele arata ca exista o intarziere pe toate loturile.

https://imgur.com/a/MJPBdOU


Si ca sa iti raspund, nu sunt de accord cu intarzierele, nici daca sunt din vina benificiarului si nici a constructorului. Dar semnale de alarma se tot trag de ceva timp si tot mai sunt sustinatori infocati ai UMB-ului.

Aici nu am mai pus nici celelate loturi de pa A3, A8, A1, DEX6, DEX12.

Cheers,

LE: Nu reusesc sa adaug poza, am pus link.

Interesant ca ți-ai început argumentul cu faptul ca ești inginer si ai ținut sa adaugi si titlul "Problem Solver Trainer in Automotive industry".

După care ai adăugat o poza cu un grafic comparative intre procentul realizat si timp. Datele par bune si sunt gata sa îl accept ca si modelul tău de a reprezenta realitatea.

Acuma ca inginer te rog sa îl interpretezi pentru mine si sa îmi răspunzi rece si analitic la întrebarea mea pe care vad ca ai ignorat-o. Ce luna/an prezic datele tale pentru terminarea fiecărui sector A7? Accept o tolerantă de 3 luni. Ca inginer presupun ca știi, calitatea unui model matematic este data de predicțiile pe care le poate face.

Mulțumesc si sper ca putem vorbi pe cifre nu pe titluri sau argumente gen "ultrasi", "8 clase" ...