Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Allex

Daca este pusa in pericol siguranta calatorilor nu ar trebui inchis tronsonul cu probleme de catre politia rutiera? A facut cineva sesizare oficiala? Pe constructos si administratorul drumului ii foare undeva.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

danutzu_1069

Ete na... pune cnair un semn de 50km/h si rezolva problema.....

Adisan

Centrul de Întreţinere şi Coordonare Teiuș, Spații odihna Lot2 şi zona Oiejdea 19.02.2022

https://www.youtube.com/watch?v=WUu68dft47c&ab_channel=Adisan


danutzu_1069

Merge s'asa....  :lol: :lol:
Da cu ceva ciment si se acopera....

Siciltir


hefaistos

Betonul e cel mai bun prieten al inginerului  :D
Serios vorbind, nu face cinste constructorului dar as zice ca nu reprezinta o problema structurala.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

dorum


Cristian_cj

Quote from: danutzu_1069 on February 18, 2022, 09:52:47 PM
Ete na... pune cnair un semn de 50km/h si rezolva problema.....

Au pus, doar ca e cu 60 km/h  :D

De ce nu dau drumul la spațiile de servicii/toalete pe lotul 1? Am trecut azi și păreau gata.

florinalba

#27789
^ Confirm si eu, la nod Sebes pe breteaua Deva - Alba Iulia au fost montate indicatoare de avertizare de drum cu denivelari si limitatoare de viteza al 60 km/h.

crystale

Cu limitările temporare/permanente de viteză de pe loturile 1 și 2 ce se mai aude?

StefanCelMare

#27791
Am fost zilele astea de la Cluj spre Deva.
Pe lotul 3 din A10, unde a lucrat Tirrena Scavi am întâmpinat o problemă neașteptată.
Datorită problemelor de planeitate, cruise-control-ul mașinii a decuplat de mai multe ori (cel puțin de 3x, moment in care am renunțat, până la Aiud).
Zona cu probleme este undeva cred în dreptul localității Unirea ca să zic așa, deci mai spre Aiud mai degrabă decât spre Turda.
Nu sunt gropi sau denivelări majore, dar sunt valuri dese, nu adânci dar suficient de dese ca să facă probleme.
Sunt singurul care am pățit? Nici măcar pe lotul Pizza nu am pățit asta (alt lot "strălucit" ca și calitate).
Firmele italiene par să fi lucrat slab. Interesant că pe A1 spre Deva, deși s-au făcut reparații, și sunt probleme, chiar asta nu am pățit.
Minim 2-3 km sunt afectați, dacă nu mai mult.

PS - acum că mă uit, posibil să fi fost la Porr lotul.
Habar nu am de locația exactă...
Pare mai degrabă la Porr.

ddfab

^ legat de ce spune colegul mai sus... La Tirena sunt denivelari mari la podul peste mures de la Gambas, mai ales la partea dinspre Turda. Aici este restrictie de 100 , de la inceput. La pasajul peste CF de la Miraslau, au rectificat denivelarile, acum este mai bine. Mai sunt denivelari pe zona care a fost muzeu, langa Aiud, chit ca aici nu s-a circulat ceva timp...Deci sunt de la constructia deficitara...
In schimb, pe lotul Porr, denivelari( trambuline) la aproape toate podurile si viaductele, plus dealul dinainte de Turda, care este valurit bine de tot, de ai impresia ca se scurge la vale... sper ca la Sibiu, pe A1, sa fie mult mai bine...

AlinC


florinalba

Tulai. " Ce-a facut mah?" La minutul 4.20 ? Noaptea mintii !!!!!! :o :o :o