Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

AlinC


paulmare

la teius - ce a ridicat astazi deme pana la urma ?

ciprebbe

#23147
Cand am ajuns acolo erau cu o grinda sus in carlig si una pe tir langa macara.
E vorba de grinzile dincoace de CF spre Alba. Circulatia feroviara era deschisa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dorum

2 grinzi ieri peste CF, azi 1 sau 2 dar nu peste CF... nu sunt sigur cat au ridicat azi

AlinC


Teo

Deja efectele dării in folosință se simt. Între Sebes și Alba Iulia, la o ora frecventata de navetiști, respectiv 17:30, nu era deloc coloana. Acest lucru nu s-a mai întâmplat intr-o zi obișnuita lucrătoare de muuult timp.


carutasul

Acum stau și mă gândesc că mai prin vară când ziceau Pizza că termină tot anul ăsta, noi râdeam, dar dacă se rezolva cu tanti de la minister acum parcă îmi vine să cred că era posibil :)

florin74

Nod Teius azi












Baxcom isi propune ca pana in sarbatori sa termine zidurile de sprijin.

Dominik

In nodul Sebes, cu bretelele dinspre si inspre Deva cum ramane, se incearca finalizarea lor in Decembrie ?
You're in Steelers Country

horatiu.cosma

Nicio șansă, alea la primăvară.

florinalba

#23156
Quote from: Dominik on December 03, 2020, 08:57:27 PM
In nodul Sebes, cu bretelele dinspre si inspre Deva cum ramane, se incearca finalizarea lor in Decembrie ?
Nu se va mai putea asfalta in conditii optime. Oricum au fortat un pic nota pentru darea in circulatie a actualului tronson. Cred ca cel mult se va da in circulatie supratraversarea de la Alba Iulia Nord.

horatiu.cosma

Acum că e în circulație ST1, merită toate felicitările "ochiul neobosit din cer" AlinC pentru sutele de filmări, miile de ore petrecute pe lot, atunci când toți refuzam scârbiți să mai ne uităm la avansul de melc de pe acest șantier, el a mers perseverent zi de zi de zi și a arătat tot ce mișcă sau nu mișcă, asemenea picăturii chinezești, bravo, ține-o tot așa, că faci bine ce faci. Felicitări și colegilor din API și de pe forum care au contribuit cu filmări, poze, discuții, informații etc, au fost 6 ani lungi, dar interesanți, să sperăm că la următoarele proiecte dezbaterile vor fi pe puțin la fel de intense, dar mult mult mai scurte (de la start la finish-ul proiectelor).

Felicitări muncitorilor din teren (îi amintesc pe Marcotim care a dus greul la terasamente, apoi Baxcom, plus asfaltatorii Strabag, Elis, Europe Expres, Florea și ceilalți de la zidul de gabioane, parapete, rigole, marcaje etc), nu a fost ușor, mai ales ultima perioadă cu ritm intens zi și noapte pe temperaturi nu tocmai prietenoase.

Merită felicitat și Pizzarotti (Carreta). Chiar dacă ani de zile ne-au scos peri albi, în ultimele luni au demonstrat că pot gestiona managerial și financiar un heirup care, fără un creier bine organizat, nu s-ar fi putut concretiza cu deschiderea de azi (nu vreau să mă gândesc cum ar fi arătat un astfel de heirup la Aktor). Din filmările lui AlinC din ultimele săptămâni se vede o logică și o coordonare bună a acțiunilor, Carreta cred că ar fi un manager chiar rezonabil la o altă firmă mai serioasă. Poate cu ocazia asta dispare din peisaj Pizzarotti și se va muta la unii ca Porr, Astaldi, Strabag etc, unde să poată demonstra ce știe în continuare.

elphax

Scuze dacă este filmare dar nu am găsit în sutele de mesaje noi. Sunt curios cum arata traficul la capătul de la Nord.
AlinC poate apuci sa filmezi pe lumina, mulțumesc anticipat!

AlinC

ST1- filmat inegral:



La final apare si iesirea de la Alba Iulia Nord.