Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

danny_cbu

Quote from: cicotan on December 02, 2020, 12:18:05 PM
Nu ştiu dacă e un nărav bun sau rău, eu unde nu pricep întreb: cine vine pe A10 dela Sebeş şi iese la Alba Iulia Sud, cum intră în oraş? prin DJ107?
Deocamdata da. Primaria Alba-Iulia are in plan construirea unui sens giratoriu in cartierul Partos. Dar nu se puteau apuca de el inainte de inaugurarea austrostrazii pentru ca ar fi omorat traficul.

florin74

Avem activitate la Teiuș... Au început sa ridice grinzile. Așteptăm filmarea lui AlinC.

Ionut

Din ce stim noi, conform unui document oficial, maine dupa-amiaza ar fi deschiderea, probabil in jur de ora 5. Suntem invitati, asa ca va fi cineva prezent de la noi. (Sau mai multi.)

AlinC


voicul

Eu as zice ca lipseste mult parapete in nod la Sebes - spre exemplu pe breteau spre AB pe partea stanga.
Pe partea stanga la breteaua ce merge spre Sebes ... nu am vazut deloc.

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


Teo

Si ieri si azi au lucrat cei de la Elis Pavaje la giratoriul care face legatura dintre Alba Iulia Sud si soseaua de centura a municipiului. Ultimul strat de asfalt s-a turnat, mai trebuie marcaje si e gata de inaugurare.

Abia astept sa simt impactul asupra traficului dintre Alba si Sebes, care e blocat de ani buni deja.

voicul

Nodul Alba Iulia Nord, colegii noștri vor fi gata, ei si-au propus aprilie mai, cel mai târziu. Depinde de Actor, dacă ei termină în iunie, va fi gata în iunie. - Mariana Ioniță

E putin OT aici, dar zic ca e in contextul derogarilor la derogari:

"Eu lucrez cu echipa de la direcția de calitate la modificarea normativelor. Nu e normal să mergem pe normative din anii 80. Ăia din țările reci nu mai toarnă asfalt? Le-am dat termen maxim 3 săptămâni să-mi prezinte o propunere." - Mariana Ioniță


survola

^ Au făcut normativul după Grecia și Italia?

B.Dani

AlinC, multe mulțumiri pentru filmări!

Asta va fi o zonă cu un peisaj mirific! >:(



Powered by API/PUM imgur uploader

ddfab

^ oricat s-au straduit sa ascunda gunoiul, nu le-a iesit... piscurile muntilor se vad foarte bine... parca este creasta Fagarasului , vazuta de pe centura Sibiu :lol:
PS sa ma scuze Muntii Fagaras, nu am avut nici o intentie sa-i jignesc.

Stefan01

#23007
Turistul care iasă de pe autostradă și dorește să viziteze un oraș istoric, capitala Marii Uniri, va fi întâmpinat de o rezervație de gunoaie ce scrie istorie. Trist !  :gaah:


voicul

Stai asa ... paote nu am vazut eu bine, m-am uitat de 3 ori!  :o

Nu sunt panouri fonoabsorbante la Oarda?
NU sunt!
Urmeaza sa le monteze sper, nu?

horatiu.cosma

Mda, se pare că nu vor fi panouri fono la Oarda, mare bătaie de joc față de oamenii ăia... Și e foarte clar că nu vor termina tot parapetele și toate îmbinările între diversele tipuri de parapete. Eu sper ca măcar să pună niște balize din alea reflectorizante acolo unde vor fi găuri.